ROGATICA PRESLABA ZA SUTJESKU

SUTJESKA – ROGATICA  66:51 (22:7, 11:13, 21:15, 12:16)

Gradska dvorana u Foči. Gledalaca: 400. Sudije: Radanović, Komar i Mišeljić ( Trebinje).

SUTJESKA: D. Radović 6, I. Radović 20, Šolaja 5, Vidojević, Kapuran, Milanović, S. Radović 3, Radak, Devrnja 14, Živanović 18.

ROGATICA:  Kojić, Balčaković 2, Mrkajić 6, Rističević 9, Puhalac 10, Tešević 9, Kosorić 2, Milidrag 7, Kovač 6.

Uzbuđenje u Foči je izostalo. Sutjeska je dobrom igrom u ne baš zanimljivoj utakmici potpuno nadigrala ekipu Rogatice i time regularni dio šampionata završila na drugoj poziciji.

Već od samog starta moglo se vidjeti da će bodovi ostati u našem gradu. Krenuli su naši momci silovito, prednost se povećavala iz minuta u minut, a Stefan Radović „trojkom“ uz zvuk sirene doveo je Sutjesku na, do tada, maksimalnih plus 15 na kraju prve četvrtine – 22:7.

Druga dionica počela je serijom promašaja na obje strane, ali su izabranici trenera Kovačevića vrlo brzo ponovo ušli u pravi ritam, diktirali tempo igre i čuvali visoku prednost .

Treća četvrtina donijela je briljantnu igru našeg tima. Lepršavo, lijepo za oko i u 25. minutu, nakon polaganja kapitena Radovića Sutjeska stiže do maksimalnih plus 22.

Probudili su se gosti u poslednjoj dionici, serijom trojki (Puhalac, Rističević, Mrkajić), smanjili su prednost domaćih na deset razlike (34. minut – 56:46), ali to je bilo sve što smo vidjeli od Rogatice večeras. Preuzeo je naš tim konce igre u svoje ruke i utakmica je rutinski privedena kraju.

Ovo je definitivno bilo veče našeg kapitena, Ivana Radovića, koji je imao sjajnu rolu i sa par atraktivnih poteza pobrao aplauze publike. Pored kapitena, odskakali su još Živanović i Devrnja, ali zasluge za večerašnji trijumf pripadaju svim momcima. Jer, ovo je sigurno bilo jedno od najboljih izdanja Sutjeske u drugom dijelu prvenstva. Uz želju da i u plej-ofu odigraju kao večeras, sve čestitke našim košarkašima za trijumf nad Rogaticom. Bravo Sutjeska!