SLOBODA PREJAKA ZA SUTJESKU

SLOBODA – SUTJESKA 4:0 (1:0)

Stadion Slobode u Novom Gradu. Gledalaca: 250. Sudija: Ljubo Aničić (Srbac). Strijelci: Antonić u 37., Zecu u 52. , Brkić u 67. ( iz penala) i Jaćimović u 90. minutu ( Sloboda).

SLOBODA: Kondić, Hamzić, Nišević, Mešić, Brkić ( od 82. minuta Vujčić), Žujić, Stojanović ( od 46. minuta Zdjelar), Kovačević, Popović, Antonić ( od 71. minuta Jaćimović), Zec.

SUTJESKA: Petrović, Filipović, Mrgud, Sekulović, B. Radović, Njeguš, R. Radović, D. Drakul, R. Drakul ( od 83. minuta Marić), Mojović, Blagojević.

Sutjeska nije uspjela da svoju sudbinu ove sezone riješi u Novom Gradu. Bodovi prijeko potrebni kako bi se izbjeglo mjesto koje vodi u baraž za opstanak u ligi, ipak su pripali domaćinu. Ubjedljiva pobjeda Slobode i čak četiri gola u mreži Petrovića, ipak nisu najrealniji pokazatelj jučerašnjeg meča.

Po lošem vremenu za igru, uz kišu koja je neprestano padala, sve do tog prvog pogotka, četa trenera Raševića bila je i više nego ravnopravan protivnik. Bilo je par polušansi, ali sve je ostalo na tome. Igrao se 37. minut, kada je jedan od protivničnih igrača ušao u 16 metara, Petrović je izašao pred njega, odbranio mu. Međutim, lopta se opet odbila istom igraču, koji je proslijedio Antoniću, kome nije bio problem da zatrese u tom trenutku prazan gol.

Nije se Sutjeska predavala ni u drugom poluvremenu, opet je bilo par poluprilika, ali sa druge strane, krenula je goleada domaćih. Dva euro- gola, od kojih prvi u 52. minutu. Zec je šutirao sa 16 metara, lopta je našem šesnaestercu zakačila Mrguda, promijenila smijer i Petrović je morao da vadi loptu iz mreže. Uslijedio je zatim u 67. minutu jedanaesterac za domaće. Neko od naših odbrambenih igrača napravio je faul i sudija Aničić pokazao je na bijelu tačku. Siguran sa linije penala bio je Brkić i to je bilo već tada velikih 3:0 za Slobodu. Konačan rezultat postavio je rezervista Jaćimović odličnim pogotkom iz slobodnog udarca u sudijskoj nadoknadi vremena.

Nakon ovog poraza, Sutjeska se i dalje nalazi u neugodnoj zoni koja ih može odvesti u baraž za opstanak u ligi. Do kraja su ostale još tri utakmice, sa izuzetno teškim protivnicima u kojima naš tim mora ići na sve ili ništa. Svi se nadamo da će ovi mladi momci biti najbolji kada je najteže i da Foča neće ostati bez prvoligaša naredne godine.