SUTJESKA KROZ IGLENE UŠI

SUTJESKA – BORAC  70:69 (19:22, 14:14, 19:17, 18:16)

Gradska dvorana u Foči. Gledalaca: 700. Sudije: Đurić, Majstorović i Stojančević.

SUTJESKA: D. Radović, I. Radović 2, Bodiroga 11, Šolaja 9, Vidojević, Kapuran, Milanović 2, Sekicki 20, S. Radović, Radak 4, Devrnja 16, Živanović 6.

BORAC: Nikolić 1, Putnik 16, Čolić 6, Blaž 12, P. Lončar 7, Ivetić 7, S. Lončar 18, Graorac 2.

Sutjeska se u prvom meču polufinala plej-ofa provukla kroz iglene uši. Ne možemo reći da su pobijedili „na mišiće“ jer se mladi tim Borca pokazao fizički jačim i spremnijim. Ali, da nismo imali dužu klupu i sinoć odličnog Bojana Sekickog, pitanje je ko bi se na kraju radovao.

Otvorili su gosti utakmicu onako kako im je odgovaralo. Nametnuli su svoj ritam i već u četvrtom minutu stigli do plus devet – 11:2. Iskusni stručnjak Drago Karalić dobro je pročitao naš tim. Odsječeni od koša, uz šut spolja koji nikako nije htio baš da krene ( lopte su bukvalno ispadale iz obruča), mučila se Sutjeska da dođe do poena. Ponovo su djelovali bezidejno u napadu, dok su mladi, ali ne i neiskusni Banjalučani to znali da iskoriste. Tek u 8. minutu, domaći dolaze do prve, ispostavilo se do četvrte četvrtine i jedine prednosti. Nakon ofanzivnog skoka Bojana Sekickog uslijedila je kontra, lopta je išla brzo Šolaja – Živanović – Bodiroga, koji pod košem poentira za 19:17.

Sve do poslednje dionice, Borac je imao prednost na svojoj strani. Kad god bi se Sutjeska približila, protivnik je, čini se lakše od domaćina, uspijevao da dođe do pogotka i čuvao prednost. Slabo je Sutjeska, sve do poslednjih 10 minuta uspijevala da iskoristi visinsku prednost pod košem. Lopte su slabo išle pod koš, a upravo su  poeni Devrnje iz reketa ( koji je dobio nezgodan udarac, pa je susret završio sa zamotanom rukom), uz već pomenutog Sekickog, na kraju i donijeli pobjedu našem timu u finišu meča.

Uzbudljiva završnica i pobjednik je odlučen u poslednja dva minuta meča. Kao što smo već na početku i rekli, startna petorka gostiju bila je opterećena faulovima, a Sutjeska je imala dužu klupu. Minut i po prije kraja, loše dodavanje Bodiroge i Sekickog dobro su pročitali igrači Borca i ukrali loptu. Šolaja je napravio brz faul i kapiten gostiju, Lončar, sa linije penala ponovo je doveo svoj tim na plus jedan – 69:68. Devrnja je u sledećem napad poentirao pod košem za 70:69 za naš tim. Na semaforu je tada pisalo 1.18 minut do kraja meča. Uslijedila je serija grešaka i promašaja. Blaž pravi korake, potom Devrnja gazi liniju. Kapiten Lončar u narednom napadu maši šut, na pravom mjestu pod košem bio je Živanović. Do kraja je ostala 21 sekunda. Borac presijeca napad i lopta je sa strane za Sutjesku. Ubacuje je Šolaja, koji je do tada, sa tri „trojke“ održavao svoj tim u životu, a na kraju, umalo nije bio tragičar. Baca loptu direktno u ruke protivničkom igraču, međutim, i taj napad ostao je, na sreću po naš tim, neiskorišten.

Na kraju, minimalna pobjeda Sutjeske, koja je samo zahvaljujući dužoj klupi i ogromnoj požrtvovanosti Bojana Sekickog koji je bio na visini zadatka, kao i ostalih igrača stigla do trijumfa.

Utakmica je počela minutom ćutanja, kojom su košarkaši, ali i svi prisutni sugrađani, odali počast tragično nastradalom policajcu Vladislavu Mijoviću.