BORAC – SUTJESKA  55:65 ( 14:11, 18:18, 7:12, 16:24)

Dvorana: „Borik“. Gledalaca: 250. Sudije: Skenderija, Vujinić, Damjanović.

BORAC: Nikolić 8, Blaž 9, Putnik 2, Čolić 3, P. Lončar 12, Ivetić 8, S. Lončar 9, Graorac 4.

SUTJESKA: D. Radović 3, I. Radović 6, Bodiroga 5, Kapuran, Milanović, Sekicki 18, S. Radović, Radak 2, Devrnja 22, Živanović 9.

Sutjeska će se boriti za naslov prvaka Srpske! Prvi finalista ovogodišnjeg plej-ofa je naš tim! Velika pobjeda koju su večeras ostvarili u Banja Luci nad mladom i poletnom ekipom Borca za konačnih 2:0 u polufinalnoj seriji.

A da li je na početku utakmice izgledalo da će se Fočaci radovati u sred prestonice? Domaći su, kao i u prvom susretu, dobro otvorili meč, poveli sa 7:0. Međutim, naš tim je večeras u svojim redovima imao izuzetno raspoloženog centra Bogoljuba Devrnju, koji je pogađao sa svih pozicija. Prednost Borca je, najviše zahvaljujući njegovim poenima ( osam u prvoj četvrtini) ubrzo anulirana i nakon prvih 10 minuta igre bilo je samo plus tri za Karalićevu četu – 14:11.

U drugoj dionici, proradio je i Bojan Sekicki. Vidjelo se da Sutjeska ne želi ništa da prepusti slučaju i da svim silama hoće da obezbijedi finale već večeras. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali je na poluvrijeme ponovo Borac otišao sa plus tri, zahvaljujući pogotku Peđe Lončara u poslednjim sekundama.

Drugo poluvrijeme pokazalo je pravo lice Sutjeske. Iako su u trećoj četvrtini postigli svega 12 poena ( od toga po jedna trojka Sekickog i Živanovića), uspjeli su da potpuno zaustave domaće. Banjalučani su u tom dijelu igre zabilježili samo sedam poena, pet sa linije penala. Bilo je to dovoljno za preokret.

Poslednja četvrtina samo je potvrdila ono o čemu je sanjala čitava košarkaška Foča. Pri rezultatu 49:44 za Sutjesku, krenuli su naši momci da rešetaju koš Borca trojkama. Pogodio je prvo najbolji pojedinac meča Devrnja, da bi sa dva uzastopna pogotka izvan linije 6,75, Stefan Živanović stavio tačku na ovu utakmicu. Ali i čitavu polufinalnu seriju.

Košarkaši Sutjeske u Banja Luku su otišli po pobjedu i sada se vraćaju sa epitetom finaliste plej-ofa. Sve čestitke i veliko bravo za naše momke, koji sada mogu mirno da čekaju boljeg iz drugog polufinalnog para HEO – Rogatica. Bravo Sutjeska!