SUTJESKA NA PRAGU OSTVARENJA CILJA

SUTJESKA – PODRINJE  2:1 (1:0)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Mejakić (Banja Luka). Strijelci: D. Drakul u 39. (penal) i B. Radović u 57. (Sutjeska) i Sajtanović u 81. minutu (Podrinje).

SUTJESKA: Petrović, Filipović, Mrgud, Đoković, N. Drakul, B. Radović, Simić ( od 70.minuta R. Drakul), Njeguš ( od 65. minuta R. Radović), D. Drakul, Mojović ( od 46. minuta Ivanović), Blagojević.

PODRINJE: Adanalić, Kalajdžić ( od 46. minuta Ostojić), Karješević ( od 80.minuta Karač), Đokić, Sajtanović, Mičić, Arnautović, Kikić, Merić ( od 46. minuta Hadžić), Klasanović, Redžić.

Sutjeska je na pragu ostvarenja zacrtanog cilja. Naši momci juče su uspjeli da savladaju ekipu Podrinja i time se opet udaljili od opasne 10. pozicije na tabeli koja vodi u baraž za opstanak u provligaškom društvu.

Zasluženi trijumf čete trenera Raševića, kojoj je u potpunosti pripalo prvo poluvrijeme. Terenska inicijativa Sutjeske, brojne šanse koje su stvarali, naročito nakon prekida, ipak je krunisana pogotkom tek pred sam odlazak na odmor. U 39. minutu u protivničkom šesnaestercu fauliran je Đoković i sudija Mejakić bez razmišljanja je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa linije penala, kao i obično, bio je Dejan Drakul i – 1:0 za Sutjesku.

Dobro je naš tim otvorio i drugo poluvrijeme, vidjelo se da žele ubjedljiviji trijumf. Već u 57. minutu Đoković je sa ivice šesnaesterca dobro pronašao Boška Radovića, koji je grudima primio loptu, pucao sa nekih 12 metara i pogodio desni ugao gola Podrinja - 2:0 za Sutjesku.

Krenuli su gosti iz Janje onda agresivnije, a u 70. minutu imali su idealnu priliku da smanje vođstvo domaćih. Dejan Drakul u našem kaznenom prostoru napravio je faul nad Sejtanovićem i opet je dosuđen penal. Međutim, golman Petrović odlično je odreagovao i odbranio Sejtanovićev udarac sa bijele tačke. Međutim, što nije ostvario tada, isti igrač uspio je da ostvari u samom finišu utakmice. U 81. minutu, Sejtanović je sa 16 metara pogodio prazan go Sutjeske (Petrović istrčao ) za konačnih 2:1.

Velika i značajna pobjeda našeg mladog tima, koji je sa ova tri boda na korak od ispunjenja zadatka koji su postavili na početku sezone – opstanka u prvoligaškom društvu. Bravo momci!