HEO NADIGRAO SUTJESKU

HEO – SUTJESKA  81:68 ( 16:16, 30:19, 16:12, 19:21)

Gradska dvorana u Bileći. Gledalaca: 700. Sudije: Skenderija, Zečević, Petković.

HEO:  Peković 7, S. Vuković 21, Negovanović 11, M. Vuković 6, Ivković 5, Savić 5, Tabaković, Radmilović 5, Patković 16, Bratić 5, Kuljić, Fimić.

SUTJESKA: D. Radović, I. Radović 25, Bodiroga, Šolaja, Vidojević, Kapuran, Milanović 2, Sekicki 13, S. Radović, Radak 14, Devrnja 9, Živanović 5.

Kako su se svi Fočaci koji su sinoć bili u Bileći nakon prvih pet minuta ponadali da Sutjeska može do iznenađenja i trijumfa u Hercegovini. Koliko su samo dobro naši momci otvorili utakmicu – da bi onda uslijedio potpuni krah. I HEO je sasvim zasluženo poveo sa 1:0 u finalnoj seriji za prvaka Srpske.

Fočaci su sinoć igrali kako dolikuje ekipi koja se bori za titulu samo u prvoj polovini prve četvrtine. Jaka odbrana, borbenost, prednost je rasla. Nakon trojke kapitena Radovića, pa zatim polaganja Sekickog u 5. minutu naši momci stižu na plus sedam – 13:6. I to je bilo sve.

Neopisiv pad u igri, potpuna dekoncetracija u našim redovima. Nerezonski šutevi, konfuznost, sve boljke koje su Sutjesku pratile tokom čitave sezone sinoć su se ponovile u Bileći. Prednost gostiju brzo se istopila, a vrlo brzo domaćini su potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist.

Nakon 16:16 na kraju prve četvrtine, HEO je krenuo da pravi osjetniju razliku. Radmilović pogađa trojku, Patković se prošetao ispod koša i položio loptu, pogodio je i kapiten Vuković i u 16. minutu već je bilo plus deset za Bilećane – 33:23. Loše je izvodila Sutjeska i slobodna bacanja, a domaći su potpuno dominirali pod košem. Naši momci ponovo su ostavljali protivničke igrače same i nepokrivene na korneru, odakle su stizale trojke. Upravo takva situacija pred sam kraj poluvremena, Savić pogotkom izvan linije 6,75 dovodi svoj tim do maksimalnih plus 15 – 44:29.

Sutjeska jednostavno nije imala igru. Trčao je i borio se najbolji u našim redovima  Ivan Radović. Kapiten je odigrao – kapitenski, razigravao ekipu i pogađao. Upravo je on, zajedno sa Radakom koji je sinoć bio izuzetno raspoložen, sredinom poslednje dionice unio malo nade svim ljubiteljima košarke u Foči. Presjekao je kapiten loptu, krenuo sam u kontru i polaganjem smanjio visoko vođstvo HEA na samo devet razlike ( 34. minut 67:58). Već u naredna dva napada, Radović je imao dvije odlične asistencije za jako dobrog Radaka, i bilo je 69:62. Ali to je bilo to. Bilećani su držali sve konce igre u svojim rukama, a obzirom da u našim redovima nije bilo mnogo raspoloženih igrača, zasluženo i lako stigli su do trijumfa.

Ono što se sinoć moglo vidjeti u Hercegovini jeste da HEO nije ni bolja ni kvalitetnija ekipa. Ali domaći su sinoć igrali i borili se, za razliku od našeg tima. Daleko od toga da je sve gotovo, revanš slijedi već u nedelju u našem gradu. Sutjeska ima kvalitet i može mnogo bolje – tu dileme nema. A da li će stvarno to i pokazati na djelu – vidjećemo za vikend.