PEHAR IPAK OSTAO BILEĆI

HEO – SUTJESKA  66:59 (20:16, 12:18, 17:13, 17:12)

Pehar je ostao u Bileći. Sutjeska nije uspjela da se domogne šampionske titule. Bila im je na dohvat ruke, ali... U odličnoj košarkaškoj predstavi i utakmici koja je po svemu opravdala epitet finala, HEO je na svojoj strani imao domaći teren, iskoristio ga je i na kraju stigao do Premijer lige.

Fantastična atmosfera, gromoglasno navijanje sa obje strane. Sutjeska sinoć u Bileći nije bila sama. Preko stotinu vijernih Havera sinoć je zdušno bodrilo naš tim, svi su željeli titulu. Prvo poluvrijeme, ruku na srce, nije se znalo gdje se utakmica igra. Nadjačavali su se navijači na tribinama, nadigravali se igrači na terenu. Fočaci su imali igru, držali sve konce u svojim rukama. Na poluvremenu i vodili – 34:32.

Odmah na startu drugog poluvremena Sutjeska je imala i plus pet – 38:33. Ali Negovanović nije dao da se naš tim rezultatski „odlijepi“. Prvo trojka, zatim odlična asistencija za Patkovića i bilo je 38:38. Igralo se egal, koš za koš, poen za poen. Obje ekipe su se borile, ulog je bio veliki. Do tri minuta prije kraja nije se znalo ko će ponijeti pehar. Tada su domaći krenuli preuzimati stvari u svoje ruke i stvarati opipljiviju prednost. A šta bi bilo da je samo jedan od otvorenih šuteva za tri poena ušao u koš...Šolaja, Radović, Bodiroga...Lopta se nećkala i ispadala iz obruča. Patković je pogađao pod obručem sa druge strane, u penal završnici sigurna je bila ruka domaćih igrača. I polako, HEO je stigao do željenog trijumfa.

Nama ostaje da žalimo, jer smo imali utakmicu. Postoji dosta insinuacija i da je u toku pauze na poluvremenu bilo pritiska na sudije u tunelu i svlačionici. Porobić, Petković i Skenderija možda jesu imali drugačiji kriterijum suđenja u prvom i drugom poluvremenu, ali ruku na srce, oni nisu odlučili prvaka. Kako se stekao utisak, sinoć je presudnu ulogu odigrao domaći teren. Titula je Sutjesci izmakla zbog neočekivanog poraza od Gacka, ili...Samo da su u regularnom dijelu prvenstva izgubili u Bileći sa manjom razlikom. Mi bi onda imali prednost domaćeg terena u majstorici.  Sinoć bi, po svemu viđenom, Foča slavila.

Ali, i pored poraza i izgubljene bitke za trofej, imamo razloga za slavlje. Momci su na terenu dali sve od sebe, a Haveri su se pokazali na djelu. Zdušno su bodrili svoj tim čitavih 40 minuta, bili im maksimalna podrška. Nisu šampioni, ali su ipak vicešampioni Srpske! I to ne trebamo zaboraviti! Da li je moglo ili nije moglo bolje, o tome je sada iluzorno pričati. Vremena za analizu će biti i zna se ko je zadužen za to. Našim momcima treba čestitati za veliku borbenost i želju koju su pokazali sinoć, ali i tokom čitave sezone. Tuga na njihovim licima sinoć poslije meča, govorila je više od svake riječi koliko su željeli da pehar donesu u Foču. Nisu uspjeli, ali niko im ne zamijera. Dali su sve od sebe.

Momci, svaka čast! Vi ste naši šampioni!