VURUNA ODNIO PEHAR U GRADIŠKU

U predvečerje finala Roland Garrosa, dok smo svi očekivali veliki susret između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala, u našem gradu igrao se teniski turnir. Na Otvorenom prvenstvu Foče, juče su se takmičili dječaci, starosti do 12 godina. I pehar najboljeg otišao je u Krajinu.

Matej Vuruna, član TK Gradiška, u finalu je savladao našeg Luku Miletića rezultatom 2:0 (6:4, 6:1) i time osvojio titulu najboljeg. Vuruna je na putu do finala savladao Milana Arsenovića iz Bratunca sa 2:0 u setovima ( 6:1, 6:0), dok je Miletiću u polufinalu meč predao Danilo Lazović (registrovano 2:0 – 6:0, 6:0).

Pored polufinalnih i finalnog meča, odigran je i utješni turnir za igrače koji se nisu plasirali među četiri najbolja. Tu se najbolje snašao naš Marko Mališ, koji je prvo pobijedio Danila Lazovića, a zatim i Dejana Fundupa, obojicu članove TK Foča.

Da tenis u našem gradu nije zapostavljen i da ima dosta talenata, najbolje je pokazao ovaj turnir. Da ih bude još više i da budu što kvalitetniji. Svaka čast za naše dječake.