SUTRA STARTUJE LJETNA LIGA ZA MLADE KOŠARKAŠE

Samo što su završili takmičenje na finalnim turnirima RS i BiH, juniori Sutjeske od sutra ponovo kreću u pohod za naslov najboljeg. Naime, od sutra startuje Ljetna liga za mlađe kategorije u grupi Romanija – Hercegovina, a naš klub predstavljaće tri takmičarske selekcije.

 

Pioniri rođeni 2001. godine i mlađi, kadeti rođeni 1999. godine i mlađi, kao i juniori rođeni 1997. godine i mlađi boriće se za plasman u narednu rundu takmičenja. Po tri prvoplasirane ekipe iz svake takmičarske selekcije plasiraće se u Ligu 6, a sve oči uprte su u one koji su nas nedavno obradovali odličnim rezultatom.

Najviše se, sa razlogom, očekuje od naših srebrnih juniora. Ali ne treba nikako zaboraviti ni kadete i pionire, kojima je ovo nadmetanje odlična prilika da se kale, napreduju i dobrim partijama nametnu treneru Milenku  Ivanoviću.

Naši mladi košarkaši prve bitke vodiće protiv ekipe Slavije iz Istočnog Sarajeva. Tri utakmice u okviru prvog kola Ljetne lige na programu su sutra u Gradskoj dvorani u Foči i to – od 11:00 časova takmičiće se juniori, od 13:00 časova kadeti, dok je poslednji meč na programu od 15:00 časova u kome će nastupiti oni najmlađi – pioniri.  

Sutjeska je na papiru favorit. A da li će tu ulogu opravdati na terenu vidjećemo nakon odigranih mečeva. Jedno je sigurno – mlađe selekcije našeg kluba pokazale su nam ove godine da košarkaška Foča nikako ne treba da brine za budućnost. Pa, da nam to potvrde i sutra. Srećno momci!

 

 

 

Podijeli
comments

Omladinski pokret_FB

Brojač posjeta

Danas195
Juče465
Ove sedmice660
Ovog mjeseca11563
Ukupno1301253
utorak, 23 januar 2018 09:04

Trenutno posjetilaca

Ko je na mreži: 73 gostiju i nema prijavljenih članova