SLAVIJA UBJEDLJIVA PROTIV SUTJESKE

SUTJESKA – SLAVIJA 0:5 (0:3)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: oko 150. Sudija: Milan Krunić (Foča). Strijelci: Kokot 3, Mitić, Salković.

SUTJESKA: Petrović, Radovanović, D. Drakul, N. Drakul, N. Mojović, Blagojević, Guzina, Danilović, Filipović, Rašević, Kovač. Igrali su još: B. Radović, Đoković, Mrgud, Pljevaljčić, Ivanović, R. Radović, M. Mojović, Gutić, Milanović.

SLAVIJA: Lučić, Popović, Šabanović, Radosavljević, Lemez, Lambulić, Kokot, Prodanović, Oglečevac, Vejnović, Govedarica. Igrali su još: Mitić, Hodžurda, Ivanović, Radović, Osmanković, Pervan, Salković, Zeba.

Prva provjera Sutjeske pred naredno prvenstvo pred domaćom publikom rezultatski nije prošla sjajno. Premijerligaš iz Istočnog Sarajeva sinoć je u Foči slavio sa ubjedljivih 5:0.

Sutjeska je sve do prvog gola imala inicijativu. Dobru šansu naš tim imao je sredinom poluvremena kada je nakon duplog pasa Blagojevića i Raševića, povratnik Rašević šutira sa 15 metara iskosa sa desne strane direktno u ruke golmanu Lučiću.

Od 35. minuta i prvog pogotka, Slavija polako preuzima stvari u svoje ruke. Oglečevac je primio odličnu dugu loptu sa desne strane, centrirao za Kokota, koji postiže svoj prvi pogodak glavom – 1:0 za goste. Identičan go isti igrač postigao je samo par minuta kasnije, ovoga puta sa lijeve strane na asistenciju Šabanovića. Het trik Kokota u samoj zvaršnici poluvremena, opet pogodak glavom, ovoga puta zahvaljujući dobrom centaršutu Radosavljevića.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Sutjeska je propustila možda najbolju priliku na meču. Mojović je dodao loptu Guzinu, ovaj je dobro prošao, pronašao Kovača, koji je sa lijeve strane centrirao za Blagojevića. Međutim, naš napadač je lose primio loptu na pet metara od gola Lučića i šutirao pored gola.

Premijerligaš iz Istočnog Sarajeva u drugih 45 minuta imao je inicijativu i stigao do još dva pogotka. Prvo je Mitić iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara pogodio u donji lijevi ugao Petrovićevog gola, a onda je Salković zatresao mrežu Sutjeske.

Oba trenera ovaj meč su iskoristili da isprobaju sve igrače i svi su dobili svoju šansu. Slavija jeste postigla pet pogodaka, ali ovo nikako ne može biti pravo lice Sutjeske. Vidjelo se da su našim igračima noge još uvijek teške od treninga i sigurno je da će Fočaci biti mnogo opasniji i bolji kada sezona počne.