SUTJESKA BEZ BODOVA NA PREMIJERI

SUTJESKA – PODRINJE 0:1 (0:0)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 300. Sudija: Goran Lakić (Brčko). Strijelac: Davor Arnautović u 64. minutu (Podrinje). Crveni karton: Mojović u 52. minutu (Sutjeska).

SUTJESKA: Petrović, Filipović, Mrgud, Đoković (od 46. minuta Pljevaljčić), Vukadinović ( od 54. minuta B. Radović), Drakul, Mojović, Kovač, R. Radović, Ivanović (od 79. minuta Mališ), Guzina.

PODRINJE: Đorđić, Jusufović, Veselinović, Kikić, Sajtanović, Mičić, M. Arnautović, Dv. Arnautović, Dn. Arnautović, Hadžić ( od 79. minuta Pavić), Suljić ( od 87. minuta Hasanović).

Sutjeska nije uspjela da bodove zadrži u Foči. Podrinje je početkom drugog poluvremena stiglo do pogotka i čitav plijen odnijelo sa sobom u Janju.

Ne baš zanimljiva utakmica, naročito u prvih 45 minuta, bez izrazitih šansi na obje strane. Sutjeska je imala terensku inicijativu do same završnice prvog dijela, ali ne i konkretnih prilika da ugrozi mrežu Đorđića. Solidan pokušaj imao je mladi Vukadinović u 10. minutu sa 11 metara, kao i Mojović nakon solo prodora par minuta kasnije, ali lopta je išla preko gola. Probudili su se gosti u finišu poluvremena, nakon odlično izvedenog skraćenog kornera morao je intrvenisati Petrović.

Drugih 45 minuta donijelo je više uzbuđenja. Malo više prilika, par čudnih sudijskih odluka i – pogodak gostiju iz Janje. Od 52. minuta, Sutjeska je igrala sa igračem manje. Dva identična starta Nikole Mojovića nad protivničkim fudbalerom sankcionisana su žutim, odnosno crvenim kartonom. U narednih par napada, imao je naš tim šansu da iskoristi gužvu u protivničkom šesnaestercu i stigne do gola. Pokušavali su iz prekida i Ivanović i Vukadinović, ali je Đorđićeva mreža mirovala. U 64. minutu – zatresla se na drugoj strani. Zanimljiva i diskutabilna situacija pred našim golom – Davor Arnautović je ležao na travi, zajedno sa našim kapitenom Nemanjom Drakulom. Kako se činilo, kapiten Sutjeske je bio fauliran i to na zemlji, bez lopte. Dvoumio se i glavni arbitar meča, Goran Lakić, držao pištaljku u ustima dok su dvojica fudbalera ležala na terenu. Izostao je i fer-plej da neko od igrača izbaci loptu van igrališta, kako bi se igra prekinula, kad se već sudija nećkao. I dok je Drakul ostao da leži, akcija ekipe iz Janje je nastavila da teče, podigao se Davor Arnautović, primio loptu sa desne strane i proslijedio je u gornji lijevi ugao Petrovićevog gola. U trenutku je djelovalo da i gosti čekaju potvrdu arbitra pa da počnu sa slavljem. I dobili su je, na iznenađenje svih prisutnih – 1:0 za Podrinje.

Do kraja meča, sijevnulo je još par žutih kartona, a sem one šanse Boška Radovića u samom finišu meča, nakon dobrog centaršuta Mališa sa desne strane, nije bilo izglednijih prilika da se postigne još neki pogodak.

Treba napomenuti i da je Sutjeska pred kraj prvog poluvremena ostala bez Mladena Đokovića, koji je povrijedio ligamente stopala i nakon obavljenih pregleda u Univerzitetskoj bolnici, stavljena mu je longeta.