JUNIORI SUTJESKE GAZE REDOM

Sezona je počela kako se samo poželjeti može. Dvije utakmice – osam postignutih, jedan primljen pogodak. Juniori Sutjeske danas su pokazali da nisu slučajno u prvom kolu upisali tri boda. Kao i prošlog vikenda na Ilidži i danas su bili više nego ubjedljivi i potpuno samljeli Iskru iz Bugojna.

Rezultat je na kraju bio 4:1 za četu trenera Mladena Milanovića. Sam početak meča nije nagovještavao takav ishod. Gosti su brzo stigli do vođstva, već u 13. minutu Filipović je morao da vadi loptu iz mreže nakon udarca Omerinovića. A onda se sve preokrenulo. Naši momci uzeli su stvari u svoje ruke, pokazali zube i ne samo da su izjednačili i napravili preokret, već su u drugom poluvremenu potpuno nadigrali ekipu iz Bugojna.

Odlična predstava juniora i golovi su se nizali jedan za drugim. Prvo izjednačujući Bojana Stojanovića, onda i onaj za prvo vođstvo Marka Božovića sa linije penala. Potpunu dominaciju na terenu pogocima su potvrdili Dejan Blagojević i Marko Ivanović.

Kadeti su, na žalost, danas zabilježili i drugi poraz. Malo je nedostajalo izabranicima Filipa Ikonića da stignu bar do jednog boda. Gubili su sa 2:0 na poluvremenu, ali se nisu predavali. Krenuli su u drugih 45 minuta silovitije i stigla je i nagrada. Dva pogotka Vladana Danilovića za izjednačenje. I onda – u 78. minutu gol Iskre, koja je sva tri boda odnijela sa sobom u Bugojno.

Sve čestitke juniorima na trijumfu, a kadeti su danas samo potvrdili da njihovo vrijeme tek dolazi i da će biti pobjeda i dobrih rezultata ove sezone. Možda već u četvrtak, kada se takmičenje u Omladinskoj ligi BiH nastavlja i kada će naši mladi fudbaleri gostovati Borcu u Jelahu.

SUTJESKA – ISKRA 4:1 (1:1) (JUNIORI)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 50. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Strijelci: Omerinović u 13. minutu (Iskra), Stojanović u 26., Božović u 55. (penal), Blagojević u 63. i Ivanović u 76. minutu (Sutjeska).
SUTJESKA: Filipović, Elez, Božović, O. Pljevaljčić, Blagojević ( od 68. minuta Šarić), M. Pljevaljčić ( od 75. minuta Mastilo), Lazović ( od 61. minuta K. Mališ), Tubić ( od 46. minuta Elez), M. Mališ, Ivanović, Stojanović ( od 64. minuta Drakul).
ISKRA: Muratspahić, Jahić, Ćurić, Ed. Omerinović, Hajdarević, Mešan, Eh. Omerinović ( od 48. minuta Kulaš), Ivković ( od 53. minuta Gavranović), Sultanović, Čurić, Fuka.

SUTJESKA – ISKRA 2:3 ( 0:2) (KADETI)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 50. Sudija: Edis Šesto (Sarajevo). Strijelci: Bašić u 9. i 17. i Kero u 78. minutu (Iskra), Danilović u 57. i 64. minutu (Sutjeska).
SUTJESKA: D. Radović, N. Radović, Matović ( od 41. minuta Stanković), Perišić, Koprivica, Muminović ( od 41. minuta Cvijetić), Danilović, Lazarević, Božović ( od 51. minuta Kovačević), Kulić ( od 63. minuta Mićević), Kostić.
ISKRA: Bačvić, Kero, Alkić, Bašić, Duvnjak, E. Ivković ( od 59. minuta Perić), M. Ivković, Zukanović ( od 63. minuta Palalić), Bešić ( od 79. minua Batić), Halilović, Omerinović.