JUNIORI I DALJE NEPRIKOSNOVENI

Juniori Sutjeske nastavljaju šetnju Omladinskom ligom BiH. I u trećem, vanrednom kolu, naši mladi fudbaleri juče su bili ubjedljivi na gostovanju u Jelahu i donijeli nova tri boda. Borac je položio oružje – bilo je 5:3 za našu četu.

Fantastična igra, naročito u  prvom poluvremenu, u kome su Fočaci stigli do velike prednosti od 3:0. Dva puta je mrežu domaćih zatresao Anđelko Vukadinović, koji iz meča u meč pokazuje da je u odličnoj formi. Jedan pogodak postigao je Ognjen Pljevaljčić.

I u drugih 45. Sutjeska je ušla silovito, golman Borca je već u 58. minutu ponovo morao vaditi loptu iz mreže. Pogodio je Mihajlo Mališ. Ekipa iz Jelaha nije se predavala do kraja meča. Pokušali su sve što je bilo u njihovoj moći, postigli i tri gola, ali to je bilo sve što su juče mogli protiv našeg razigranog tima. Poslednji, peti pogodak za Sutjesku postigao je rezervista, Radislav Mastilo.

Kadeti su, na žalost, zabilježili i treći uzastopni poraz. Poveli su u Jelahu sa 2:0, ali su ispustili priliku da upišu prve bodove na svoj konto. Aleksa Koprivica i Miloš Matović pogodili su za vođstvo Sutjeske, ali to je bilo sve. Sa pet uzastopnih pogodaka, domaći su stigli do ubjedljive pobjede od 5:2.

Naredni protivnik naših mladih fudbalera je ekipa Bosne iz Visokog, koja u nedelju stiže u Foču.

Veliko bravo za juniore, koji su ove godine jedan od najozbiljnih kandidata za titulu. A kadeti imaju priliku već u nedelju da poprave utisak i stignu do prvih bodova na svom terenu – što i obećavaju.

BORAC – SUTJESKA 3:5 (0:3) (JUNIORI)

Gradski stadion u Šibovi. Gledalaca: 80. Sudija: Ismet Ibrahimkadić (Doboj). Strijelci: Omić u 59., Škokan u 74. i 80. minutu (Borac) Vukadinović u 10. i 36., Pljevaljčić u 18., M. Mališ u 58. i Mastilo u 73. minutu (Sutjeska) .
BORAC: Kotorić, Danović, Pešić, Matošević, Bedak, Omić, Kovačević, Rašić ( od 36. minuta Škokan), Buljubašić ( od 46. minuta Mešić), Salkić, Mehmedović.
SUTJESKA: Trbo ( od 65. minuta Bajić), D. Elez, Drakul ( od 46. minuta R. Elez), Božović, O. Pljevaljčić ( od 54. minuta K. Mališ), M. Pljevaljčić, Vukadinović, Tubić, M. Mališ, Ivanović, Lazović ( od 61. minuta Mastilo).

BORAC – SUTJESKA 5:2 ( 2:2) (KADETI)

Gradski stadion u Šibovi. Gledalaca: 80. Sudija: Tarik Mulasmajić (Doboj). Strijelci: Husaković u 25., 52. i 67., Kokić u 36. i Starčević u 73. minutu (Borac) i Koprivica u 17. i Matović u 20. minutu (Sutjeska).
BORAC: Bašić, Ćosić ( od 65. minuta Džebo), S. Delić, Sadiković ( od 28. minuta Ne. Spahić), Husaković, Ćorić, K. Delić ( od 70. minuta Papić), Katić ( od 41. minuta Dubravac), Kokić, Na. Spahić ( od 58. minuta Starčević), Kurdić.
SUTJESKA: Radović, Matović ( od 45. minuta Božović), Radović, Pavlović, Perišić, Koprivica ( od 50. minuta Kovačević), Danilović, Lazarević, Cvijetić ( od 65. minuta Mićević), Kulić ( od 41. minuta Muminović), Kostić.