POTPUNA DOMINACIJA SUTJESKINIH JUNIORA

Juniori Sutjeske dominiraju Omladinskom ligom Bosne i Hercegovine. Četiri kola, četiri pobjede, čak 16 postignutih, samo pet primljenih golova. Sigurnim korakom naši mladi fudbaleri idu ka osvajanju titule. Svoju nadmoć danas su opet pokazali pred svojom publikom. Koplja pred našim razigranim timom položila je Ekipa Bosne iz Visokog – bilo je 3:1 za Fočake.

Za razliku od toga kako su nas navikli do sada, danas smo malo duže morali čekati na prvi gol. Pao je u samoj završnici prvog poluvremena, a postigao ga je jedan od najtalentovanijih u redovima našeg tima, Marko Božović. Sa minimalnom vođstvom Sutjeske se i otišlo se na odmor.

U drugih 45. minuta gosti su krenuli malo ofanzivnije. Iskoristili su svoju šansu i u 57. minutu preko Alimanovića stigli do izjednačenja. I to je bilo sve. Zaigrala je četa trenera Milanovića najbolje što zna, pokazala zube i nova pobjeda je stigla. Golovima Mihajla Mališa i Anđelka Vukadinovića postavljen je konačan rezultat za novi, četvrti po redu trijumf Sutjeske od 3:1.

Za razliku od juniora, kadeti već drugu utakmicu za redom od gotovog prave veresiju. Kao i u Jelahu, izabranici trenera Ikonića poveli su sa 2:0, a onda ne samo što su protivniku dopustili da iznenadi već i da uzme čitav plijen za sebe. Tako je bilo i danas sa Bosnom. U 31. minutu Vladan Danilović je zatresao mrežu Visočana, a onda je isti igrač ponovo u 50. minutu pogodio sa bijele tačke. Uslijedili su onda neshvatljivo primljeni golovi .Tri puta za redom David Radović je morao da vadi loptu iz svoje mreže za veliki preokret i pobjedu Bosne od 3:2.

Juniori, već sada možemo reći, jedni su od glavnih kandidata za osvajanje titule. Kako nam poručuju, oni to i žele, hoće i mogu. Sa ovakvim pristupom, njihova obećanja nisu samo prazne priče. Kadetima ostaje da se i dalje bore i da pokušaju ispraviti greške koje prave već drugi meč za redom.

Naredno, peto kolo, naši mladi fudbaleri gostovaće u Kaknju, gdje će u nedelju odmjeriti snage sa vršnjacima iz Rudara.

U svakom slučaju i danas smo na stadionu kraj Ćehotine mogli vidjeti da fočanski fudbal ne treba da brine za budućnost. Momci, svaka čast! U nove pobjede!

SUTJESKA – BOSNA 3:1 (1:0) ( JUNIORI )

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 70. Sudija: Mirza Čehaja ( Goražde). Strijelci: Božović u 43., M. Mališ u 60. i Vukadinović u 67. minutu (Sutjeska) i Alimanović u 57. minutu (Bosna).
SUTJESKA: Filipović, D. Elez, Božović, O. Pljevaljčić ( od 21. minuta Lazović), M. Pljevaljčić ( od 67. minuta K. Mališ), Vukadinović, M. Mališ ( od 82. minuta Aćimović), Blagojević, Ivanović, Stojanović ( od 75. minuta Drakul), R. Elez ( od 85. minuta Mastilo).
BOSNA: Sokolović, Omerbegović, Karavelić, Beganović, Čurt ( od 82. minuta Silajdžić), Kurdija ( od 72. minuta Muzaferija), Fejzagić, Kahvedžić ( od 79. minuta Kaljun), Alimanović, Begić, Babić.

SUTJESKA – BOSNA 2:3 (1:0) ( KADETI )

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 50. Sudija: Nermin Gabela (Goražde). Strijelci: Danilović u 31. i u 50. minutu (penal) (Sutjeska) i Sejdić u 59., Šero u 71. i Pandžić u 74. minutu (Bosna).
SUTJESKA: D. Radović, N. Radović, Pavlović ( od 64. minuta Božović), Perišić, Koprivica ( od 74. minuta Ostović), Danilović, Lazarević, Cvijetić ( od 56. minuta Matović), Kulić ( od 17. minuta Muminović), Ivanović ( od 66. minuta Kovačević), Kostić.
BOSNA: Muzaferija, Alijagić, Zerdo, Aždahić, Šero, Zahirović, Pandžić, Omanović ( od 78. minuta Smajlović), Sejdić, Biogradlija ( od 52. minuta Provalić), Dragunić ( od 66. minuta Sulejmanović).