BEZ BODOVA IZ NOVOG GRADA

SLOBODA – SUTJESKA 2:1 (1:1)

Stadion: „Mlakve“. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Strijelci: Hamzić u 35. i Žujić u 80. minutu (Sloboda) i Mojović u 4. minutu (penal) (Sutjeska). Crveni karton: Petrović i Radanović u 75. minutu (Sutjeska)

SLOBODA:Kondić, Hamzić, Aćić, Brkić (od 86. minuta Mustedanagić ), Zdjelar (od 74.minuta Stojanović ), Vojinović, Žujić, Kovačević, Popović, Antonić, Zec (od 90. minuta Kenjalo).

SUTJESKA: Petrović, Radović (od 83.minuta Ivanović) , Mrgud, Rašević, Mojović (od 33. minuta Vukadinović), Đoković, Kovač, Danilović (od 78. minuta Milanović) , Guzina, Božović, Pljevaljčić.

Sutjeska je odigrala dobro. Nije bila samo ravnopravan, po mišljenju većine koja je bila danas na stadionu „Mlakve“ – bila je čak i bolji protivnik. Ali, sva tri boda pripala su Slobodi.

Da su u Novi Grad došli da pobijede, naši fudbaleri pokazali su odmah na početku susreta. Od prvog minuta krenuli su u napad, a već u četvrtom stigli i do vođstva. Sutjeska je bila u kontranapadu, Rašević je odlično prošao po lijevoj strani, prevario jednog od odbrambenih igrača Slobode, ušao u protivnički šesnaesterac gdje je oboren. Sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran sa linije penala bio je Nikola Mojović – golman Kondić krenuo je na jednu, lopta na drugu stranu za vođstvo Sutjeske od 1:0!

Nisu naši momci ni tu stali. Nastavili su u istom, ofanzivnom ritmu. Odličnu šansu za ubjedljivije vođstvo propustio je Đoković. Sutjeska je igrala hrabro, borbeno, djelovala je opasno predvođena odličnim Nikolom Mojovićem koji je danas predstavljao nerješivu enigmu za protivnika. Sve do – 33. minuta. Startovao je Edvin Hamzić našeg organizatore igre s leđa kopačkom, prilikom čega je Mojović zadobio povredu noge i odmah je odvežen u Dom Zdravlja u Novom Gradu. Hamzić je zbog ovog grubog starta kažnjen samo žutim kartonom, a samo dva minuta kasnije upisao se u strijelce. Bio je prekid za Slobodu, lopta je ubačena u šesnaest metara, a Hamzić je glavom proslijedio loptu u Petrovićevu mrežu.

Drugo poluvrijeme Sutjeska nije posustajala, i dalje je igrala ofanzivno, ali Sloboda kao da je imala igrača više na terenu, u liku sudije Žarića. Od 75. minuta i dva igrača više, jer je glavni arbitar meča posegnuo za crvenim kartonima i isključio našeg golmana Nikolu Petrovića i pomoćnog trenera Miljana Radanovića. Zbog čega? Sudije nisu vidjele faul nad Raševićem, igra je nastavila da teče, Sloboda je krenula u napad. Ponovo su arbitri zažmirili, ovoga puta nisu željeli da vide očigledan ofsajd u kom se našao jedan od igrača Slobode. Petrović je istrčao van kaznenog prostora i sapleo Zeca na nekih 20,25 metara.Sijevnuo je crveni karton za našeg čuvara mreže.Odmah zatim i drugi – zbog prigovora za pomoćnog trenera Sutjeske. Među stative je stao rezervista Adrijan Milanović, a sa terena je izašao Danilović. I pet minuta kasnije – slavlje domaćih. Slobodan udarac Žujića, sa nekih 20 metara sa lijeve strane, lopta se odbila od Mrguda i zatresla mrežu Sutjeske. Za konačnih 2:1 u Novom Gradu.

Serija loših rezultata našeg tima se nastavlja, ali partija koju su danas pružili uliva nadu u neko bolje sutra. Danas su dali i više od maksimuma i zato ih poraz boli još više. Ovoga puta – kako kažu, nije bila njihova krivica.

Ekspedicija Sutjeske na putu ka Foči svratila je do Banja Luke, kako bi se u tamošnjem Kliničkom centru ukazala pomoć povrijeđenom Mojoviću (ušivanje povrijeđene noge).