PRVI PORAZ JUNIORA

Juče je prekinuta odlična serija juniora Sutjeske na početku šampionata. Skalp našim momcima uzela je ekipa Rudara, koja je u okviru petog kola Omladinske lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu slavila rezultatom 3:0.

Bez trojice standardnih igrača, juniori u Kaknju nisu mogli više. Ognjen Pljevaljčić, Marko Božović i Anđelko Vukadinović nisu putovali sa ekipom zbog toga što su u subotu nastupali za prvi tim u Novom Gradu. Njihov izostanak itekako se osjetio u igri Fočaka. Iako su se Milanovićevi izabranici trudili, stvorili i par dobrih šansi, Rudar je, realno, bio bolji i zasluženo stigao do trijumfa.

Kadeti Sutjeske nastavljaju sa porazima. I ovoga puta, prvo poluvrijeme su se dobro nosili sa protivnikom, ali dva gola u drugih 45 minuta odlučila su pobjednika. Ekipa iz Kaknja slavila je rezultatom 2:0.

Naredno kolo, naši mladi fudbaleri ugostiće ekipu Kiseljaka.

RUDAR – SUTJESKA 3:0 (2:0) ( JUNIORI )
Gradski stadion u Kaknju. Gledalaca: 200. Sudija: Jovo Karić (Trebinje). Strijelci: Smolo u 4., Sikira u 45. i Hadžić u 89. minutu (Rudar).
RUDAR: Neimarlija, Sarač ( od 89. minuta Smajić), Kukić, Merdić, Kićo, Pipo ( od 46. minuta Hrusto), A. Smolo ( od 75. minuta Kubat), Goralija ( od 71. minuta Čišija), Sikira, Hadžić, B. Smolo ( od 61. minuta Hekić).
SUTJESKA: Filipović, D. Elez, Drakul, Ivanović, Lazović, Pljevaljčić ( od 78. minuta Mastilo), Blagojević, K. Mališ ( od 64. minuta Aćimović), M. Mališ ( od 85. minuta Vasović), Stojanović, R. Elez.

RUDAR – SUTJESKA 2:0 (0:0) ( KADETI )
Gradski stadion u Kaknju. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Vujadin ( I. Sarajevo). Strijelci: Zaimović u 55. i 60.minutu (Rudar).
RUDAR: Skopljaković ( od 41. minuta Sudžuka), Begić, Paščul ( od 74. minuta Ramljak), Karzić, Sarač, Vukančić, Crnović, Kozica ( od 50. minuta Jašarspahić), Haračić ( od 70. minuta Kozlo), Zaimović, Trako ( od 64. minuta Begovac).
SUTJESKA: Škiljević ( od 45. minuta Radović), Matović ( od 45. minuta Mićević), Radović, Pavlović, Perišić, Koprivica ( od 41. minuta Božović), Danilović, Lazarević, Cvijetić ( od 72. minuta Ostović), Stanković ( od 41. Muminović), Kostić.