SUTJESKA IZBACILA LEOTAR IZ KUP-A RS

SUTJESKA – LEOTAR 1:1 (0:0) nakon penala 6:4

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 200. Sudija: Slavoljub Gogić ( I. Sarajevo). Strijelci: Šešelj u 58. minutu (Leotar) i Mumalo u 69. minutu (autogol). Strijelci iz penala: Božović, Stojanović, Danilović, F. Filipović i Milanović (Sutjeska) i Vučić, Begenišić i Berijan (Leotar).

SUTJESKA: M. Filipović ( od 46. minuta Milanović), Gutić, R. Radović, Božović, Vukadinović, Ivanović, Guzina ( od 67. minuta Ostojić), Drakul ( od 46. minuta F. Filipović), Danilović, Stojanović, Mališ.

LEOTAR: Perišić, Mumalo, Vučić, Papaz ( od 53. minuta Medan), Šešelj, Marković, Ćorović, Mulina, Deretić ( od 46. minuta Begenišić), Milošević ( od 46. minuta Đurić).

Fudbaleri Sutjeske zabilježili su juče prvu pobjedu ove sezone. Naš kombinovani tim nakon boljeg izvođenja jedanaestereaca slavio je nad Leotarom u meču 1/16 finala Kupa RS i plasirao se u dalji krug najmasovnijeg takmičenja Srpske.

Prvo poluvrijeme u potpunosti pripalo domaćinima. Krenuli su naši momci silovito, diktirali tempo igre, stvarali šanse. Nizale su se jedna za drugom – prvo Dejana Drakula, potom Danilovića, Vukadinovića, Stojanovića, Guzine, Božovića...Na žalost, mreža Leotara se nije zatresla.

A već početkom drugog dijela igre, stigla je kazna. Nakon kornera, najviši u skoku bio je Predrag Šešelj i proslijedio loptu u gornji desni ugao gola Sutjeske. Bilo je to u 58. minutu. A već 11 minuta kasnije, došlo je i do izjednačenja. Rade Radović je odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u protivnički šesnaestereac, Mumalo je nespretno odragovao i zatresao mrežu svoga tima.

Obzirom da je utakmica završena neriješeno – 1:1, o učesniku osmine finala Kupa RS odlučivali su jedanaesterci. Naši momci bili su sigurni u svih pet serija sa bijele tačke, a pobjedu Sutjesci donio je najbolji pojedinac meča, golman Adrijan Milanović. Prvo je odbranio penal Šešelju, a potom u završnoj seriji matirao kolegu iz Trebinja za konačno slavlje Fočaka od 6:4.