SUTJESKA SRUŠILA LIDERA

SUTJESKA – SLOBODA 4:0 (2:0)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 300. Sudija: Velibor Vidaković ( Zvornik). Strijelci: Drakul u 25. (penal), Danilović u 40. i Rašević u 50. i 86. minutu (Sutjeska).

SUTJESKA: Petrović, Filipović, Mrgud, Rašević, Đoković, Radović ( od 80. minuta Mališ), Božović, Kovač ( od 85. minuta Stojanović), Guzina ( od 75. minuta Ivanović), Drakul, Danilović.

SLOBODA: Ilić, Karalić, Tadić, Jeftenić, Travar, Blagojević ( od 31. minuta Popadić), Vrebac, Šipovac ( od 46. minuta Peno), Sladojević, Bereta, Ćehaja ( od 65. minuta Miletić).

Čekao se trenutak kada će Sutjeska prelomiti – i dočekali smo ga. Fantastična predstava naših fudbalera, debi iz snova na klupi novog trenera Radanovića i velika pobjeda nad liderom dosadašnjeg dijela šampionata, Slobodom iz Mrkonjić Grada.

Da su ozbiljni u namjeri da prekinu lošu seriju sa starta šampionata i sva tri boda ostave u Foči, naši momci pokazali su već na startu meča. Sve konce igre držali su u svojim rukama, krenuli su silovito, agresivno, stvarali šansu za šansom. Bilo je samo pitanje trenutka kada će se zatresti Ilićeva mreža. Bila je Sutjeska opasna i iz igre i iz prekida. Nakon serije promašaja ( Rašević, Guzina, Radović, Drakul) stigao je i – pogodak. Večeras fantistični Rašević ubacio je loptu u šesnaestereac sa desne strane, Šipovac je igrao rukom i sudija Vidaković je bez dvoumljenja pokazao na bijelu tačku. Na liniju penala u 25. minutu stao je kapiten Dejan Drakul i hladnokrvno matirao Ilića za vođstvo Sutjeske od 1:0.

Iako su poveli, Radanovićevi izabranici nisu tu htjeli da stanu. Sve je bilo na njihovoj strani, oni su kontrolisali igru. U 40. minutu povećali su vođstvo. Ponovo je asistirao Rašević, koji je prošao po desnoj strani, pronašao Danilovića koji je zatresao mrežu Slobode za 2:0.

I u drugih 45 minuta – slična slika na terenu. Izuzev dvije solidne prilike, ekipa iz Mrkonjić Grada praktično nije pokazala ništa. Iskoristila je to Sutjeska pa je u drugom poluvremenu potpuno „zakucala“ goste. Najbolji pojedinac večerašnjeg meča, Dejan Rašević, prvo je u 50. minutu na asistenciju Đokovića odlično šutirao iskosa sa deset metara i natjerao Ilića da ponovo vadi loptu iz svoje mreže. I, za kraj, u 86. minutu, Rašević prihvata odbijenu loptu i lagano je proslieđuje u gol. Za veliku radost i velikih 4:0 za Sutjesku.

Pohvale za večerašnju partiju idu svim momcima, jer su svi do jednog, kada je bilo najpotrebnije, odigrali najbolje što znaju. Crna serija je prekinuta, a svi se nadamo da će trijumf nad Slobodom otvoriti onu novu, bolju, rezultatski uspješniju. Igra koju su prikazali večeras to nam obećava! Bravo momci!