JUNIORI DONIJELI BOD IZ KISELJAKA

Otišli su ne meč šestog kola Omladinske lige Bosne i Hercegovine bez velikih obećanja. Desetkovani – što zbog obaveza igrača u prvom timu, što zbog povreda, ipak su uspjeli da dođu do remija. Juniori Sutjeske danas su donijeli vrijedan bod iz Kiseljaka.

Bez četvorice najboljih igrača i prvog golmana Mladena Filipovića, koji je prošle sedmice slomio prst, nije bilo lako treneru Mladenu Milanoviću da sastavi ekipu. Bilo je i onih bolesnih, još uvijek rovitih. Najveći problem predstavljao je čuvar mreže, pa je među stative stao kadet, Drago Škiljević. I odradio je odličan posao, sve do 65. minuta, kada je dobio crveni karton i morao napustiti igru. Zamijenio ga je Nemanja Trbo, koji je takođe bio na visini zadatka. Skinuo je par sigurnih lopti i na kraju je meč završen bez pogodaka – 0:0.

Kadeti su i poslije šest odigranih utakmica bez bodova. Izabranici Filipa Ikonića ni u Kiseljaku nisu uspjeli da osjete slast pobjede – ili bar remija. Ni ovoga puta nisu uspjeli da sačuvaju svoj gol i domaćin je zasluženo slavio rezultatom 2:0.

Naredni protivnik naših mladih fudbalera je ekipa Goražda, koja će ih ugostiti na svom terenu. Ukoliko budu kompletni, očekuje se zanimljiv susret juniora, dok je pred kadetima težak zadatak i bitka za prve bodove.

KISELJAK – SUTJESKA 0:0 ( JUNIORI )
Stadion u Kiseljaku. Gledalaca: 100. Sudija: Miroslav Ljuboje ( Istočno Sarajevo). Crveni karton: Škiljević u 65. minutu (Sutjeska).
KISELJAK: Udovčić, Tešanović ( od 46. minuta Bošnjak), Škoro ( od 62. minuta Antić), Ilijašević, Babić, Franković, Slišković, Prajo, Musa, Oroz, Šteko.
SUTJESKA: Škiljević, Drakul, D. Elez, Ivanović, Lazović, Pljevaljčić, Blagojević, Aćimović ( od 64. minuta Mastilo), Mališ ( od 66. minuta Trbo), Vukadinović, R. Elez.

KISELJAK – SUTJESKA 2:0 ( KADETI )
Stadion u Kiseljaku. Gledalaca: 100. Sudija: Srđan Lubura ( Istočno Sarajevo). Strijleci: Melezović u 32. i Šimić u 69. minutu ( penal) (Kiseljak).
KISELJAK: Liješnić, Melezović ( od 75. minuta Oroz), Čiča ( od 78. minuta Duno), Brkić, Bradić, Tomić ( od 41. minuta Gojsilović), Bulić ( od 70. minuta Rukčić), Šimić, Ganija, Vrbić ( od 73. minuta Matić), Durak.
SUTJESKA: Radović, Matović, Pavlović, Perišić, Koprivica, Muminović ( od 60. minuta Mićević), Danilović, Lazarević, Božović ( od 41. minuta Đ. Cvijetić), M. Cvijetić ( od 70. minuta Ostović), Kostić.