LEOTARU ČITAV PLIJEN

LEOTAR – SUTJESKA 2:1 ( 2:0 )

Stadion „Police“. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Soknić ( I. Sarajevo). Šešelj u 27. i Zečević u 43. minutu ( Leotar) i Radović u 73. minutu (Sutjeska).

LEOTAR: Kukrika, Jeknić, Todorović, Milošević, Popović, Andrić (od 85. minuta Marković), Šešelj, Cimirot, Aćimović, Zečević (od 90. minuta Zečević), Stojanović (od 67. minuta Dmitrović).

SUTJESKA: Petrović, Filipović, Mrgud, Božović, Rašević, Đoković, B. Radović, Guzina, Kovač (od 65. minuta Pljevaljčić), Drakul, Danilović (od 57. minuta Ivanović).

Sutjeska nije uspjela da stigne do preokreta na “Policima”. Bili su ravnopravan, ako ne na trenutke i bolji protivnik, ali dvije greške iz prvog poluvremena koštale su ih bodova. Leotar je, kako se na kraju ispostavilo, obezbijedio pobjedu u prvih 45 minuta.

Zanimljiva utakmica viđena je juče u Trebinju. Hercegovački derbi koji je opravdao epitet i očekivanja ljubitelja fudbala. Sutjeska je bila lošija u prvom poluvremenu, što su domaći znalački iskoristili. I u 27. minutu stigli do vođstva. Šešelj je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u naš šesnaesterac i jako šutirao sa 15 metara. Lopta se od prečku odbila u mrežu Nikole Petrovića – 1:0 za Trebinjce.

U samoj završnici prvog dijela igre, Leotar stiže do još jednog pogotka. Stojanović je uputio loptu Aćimoviću, koji je dobro prošao po desnoj strani, na drugoj stativi pronašao Zečevića. Ovaj je bio na pravom mjestu i Petrović je još jednom morao da vadi loptu iz svoje mreže – 2:0.

Nakon 15 minuta odmora, viđena je druga slika na terenu. Sutjeska je zaigrala dosta ozbiljnije, otvorenije, djelovala je opasnije. U 71. minutu došla je i do pogotka. Mladi Marko Božović izveo je slobodan udarac sa 35 metara sa lijeve strane, Guzina je glavom poslao loptu preko odbrane domaćih. Sve je to ispratio Boško Radović, koji je bio na pravom mjestu i zatresao mrežu Leotara.

Htjela je Sutjeska bar do jednog boda u Trebinju, nastavila je da napada. U uzbudljivoj završnici, samo je prečka spasila Kukriku da ponovo ne vadi loptu iz svog gola. Tekao je prvi minut sudijske nadoknade kada je nakon slobodnog udarca sa desne strane Gedeon Guzina glavom pogodio prečku.

Naši momci imaju za čim da žale. Poslije nešto lošije igre u prvom poluvremenu, u drugom su se “vratili u život”, stvarali šanse, nisu se predavali. Stigli su do jednog, ali im se nije dalo da dođu i do drugog pogotka, koji bi im obezbijedio bod iz hercegovačkog derbija. Prema svemu viđenom juče u Trebinju, Sutjeska ga je zaslužila.