NESLAVNO GOSTOVANJE JUNIORA I KADETA U GORAŽDU

Ovu nedelju mladi fudbaleri Sutjeske željeće što prije da zaborave. Poslije furioznog starta i četiri uzastopne, ubjedljive pobjede, naši juniori krenuli su da posrću. Poraz u Kaknju, remi u Kiseljaku, a onda je stigao i pravi debakl u Goraždu ovog vikenda. U okviru sedmog kola Omladinski lige BiH, komšije su slavile nad našim timom sa čak 6:0.

Da bude tako, najviše se pobrinuo igrački kadar. Već tri utakmice trener Mladen Milanović kuburi oko sastava tima, jer nekolicina igrača nastupa i za seniore. Obzirom na lošiji plasman, njima su u ovom trenutku potrebniji i po internom dogovoru prvi tim je prioritet. Prvi golman Mladen Filipović je slomio prst, zamijenski čuvar mreže je povučen iz kadeta, ali je u Kiseljaku dobio crveni karton, pa ni on nije mogao među stative u Goraždu. Ako napomenemo još i da je u toku maturska ekskurzija i da je nekoliko igrača na putu, jasno je da je potpuno izmijenjen sastav u nedelju istračao na megdan komšijama. Koji su zasluženo stigli do ubjedljivog trijumfa.

Kadeti su i dalje bez pobjede, prikovani na dno tabale. Vršnjaci iz Goražda slavili su na kraju rezultatom 2:1, iako su se naši mladi fudbaleri dobro držali. Domaći su poveli, ali su izabranici Filipa Ikonića brzo izjednačili pogotkom Petra Perišića. U drugom poluvremenu, Goražde sa bijele tačke dolazi do sva tri boda.

Narednog vikenda juniori i kadeti Sutjeske su slobodni. Svi se nadamo da će im pauza dobro doći, da se malo odmore i već u sledećem susretu, protiv Hadžića u Foči, otvore novu pobjedničku seriju. Ovi mlađi da stignu do prvog trijumfa. Idemo dalje momci!

GORAŽDE – SUTJESKA 6:0 (3:0) ( JUNIORI )
Igralište: „Midhat Drljević“. Gledalaca: 50. Sudija: Bojan Pejić (Sokolac). Strijelci: Korjenić u 3., Tanjo u 23., Marić u 32., N. Kurtović u 48., Gegić u 61. i Baljević u 71. minutu (Goražde).
GORAŽDE: Bičević, Korjenić, Tanjo ( od 55. minuta Bajić), N. Kurtović, Duhović ( od 55. minuta Džaferović), Kulić ( od 73. minuta Đerić), A. Kurtović, Marić ( od 67. minuta Baljević), Kukavica ( od 52. minuta Gegić), Hadžović, Hadžić.
SUTJESKA: Trbo, Drakul, D. Elez, Božović, O. Pljevaljčić, Lazović, M. Pljevaljčić, Blagojević, Ivanović, Tubić, R. Elez.

GORAŽDE – SUTJESKA 2:1 (1:1) ( KADETI )
Igralište: „Midhat Drljević“. Gledalaca: 50. Sudija: Srđan Lubura (I. Sarajevo). Strijelci: Milović u 11. i 51. minutu (penal) (Goražde) i Perišić u 33. minutu (Sutjeska).
GORAŽDE: Mujanović, Đozo ( od 41. minuta Hubjer), Džankić ( od 77. minuta Džaferović), Pašović ( od 45. minuta Nuhanović), Milović, Bezdrob, Aganović, Begović, Hukara, Prolaz.
SUTJESKA: Radović, Pavlović, Perišić, Koprivica ( od 66. minuta Kovačević), Muminović ( od 60. minuta Stanković), Danilović, Lazarević, M. Cvijetić ( od 65. minuta Božović), Đ. Cvijetić, Kostić, Janković.