SUTJESKA ZAUSTAVILA KOZARU

SUTJESKA – KOZARA 4:3 ( 2:1 )

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 250. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Strijelci: D. Drakul u 13. i 45. (penal) i Rašević u 46. i 80. minutu (Sutjeska) i Maksimović u 23., 62. i 85. minutu (Kozara).

SUTJESKA: Petrović, Radović ( od 79. minuta Filipović), Mrgud, Rašević, Đoković, Mojović, Kovač ( od 73. minuta Simić), Ivanović, D. Drakul, Danilović ( od 56. minuta R. Drakul), Guzina.

KOZARA: Đakušić, Škorić ( od 67. minuta Gavrić), Gigović, Petrović, Bosnić, Vukajlović, Maksimović, Šuka ( od 53. minuta Perić), Srndović, Ojdanić ( od 46. minuta Berić), Satara.

Kozara je zaustavljena u Foči. Nakon serije od šest uzastopnih pobjeda, gosti iz Gradiške danas su morali da polože oružje pred našom razigranom četom. Sutjeska je u odličnoj utakmici stigla do velikog i zasluženog trijumfa od 4:3 i time obezbijedila sebi dosta mirniji nastavak prvenstva.

Već u 12. minuta, mreža se prvi put zatresla. Mojović je izveo odličan slobodan udarac iskosa sa desne strane, na pravom mjestu bio je kapiten Dejan Drakul, koji je glavom proslijedio loptu u gol. Nakon početnog vođstva, Sutjeska je malo pala u igri. Nije to dugo trajalo, ali su vrlo dobri gosti to znali da iskoriste i samo deset minuta kasnije došli su do izjednačenja. Srndović je u šesnaestercu pronašao Škorića koji je pogodio stativu, lopta se odbila do Maksimovića koji je matirao Petrovića za 1:1. Kalkulacija više nije bilo. Krenula je Radanovićeva četa silovito, napadala, a do novog pogotka stigla u poslednjoj minuti prvog poluvremena. Rašević je krenuo u 16 metara, odbrana Kozare nije bila na visini zadatka, Gigović je odigrao rukom i sudija Drinić je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa linije penala bio je Dejan Drakul, za novo vođstvo Sutjeske od 2:1.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme, Đakušić je morao ponovo da vadi loptu iz svoje mreže. Opet je Mojović asistirao, ovoga puta danas odličnom Raševiću, koji je iskosa, sa deset metara pogodio za velikih 3:1. I kada je publika na stadionu, koja je večeras zdušno bodrila Sutjesku, pripremila dlanove da pozdravi još jedan pogodak našeg tima, postignut je gol, ali na drugoj strani. Igrao se 59. minut kada je Rašević ušao u protivnički šesnaesterac, gdje je pao. Domaći igrači su tražili penal, sudija Drinić je mislio drugačije i igra je nastavila da teče. Uslijedila je brza kontra Kozare, lopte se dočepao Maksimović, istrčao pred Petrovića i sigurnim udarcem smanjio vođstvo Fočaka na 3:2.

Nisu ni tada stali naši fudbaleri. Gosti iz Gradiške nisu naivna ekipa, znalački su koristili svaku grešku Sutjeske i morali su do još jednog pogotka. On je stigao u 79. minutu. Ponovo je asistirao – Nikola Mojović. Prošao je po lijevoj strani, dobro centrirao za Raševića koji je glavom proslijedio loptu u mrežu Kozare za 4:2. Deset minuta kasnije, Maksimović je ponovo postigao gol. Petrović se spetljao, ispustio loptu, ovaj je bio na pravom mjestu i proslijedio je u našu mrežu. Za konačnih 4:3 i veliku pobjedu Sutjeske.

Odlična igra, goleada kakvu odavno nismo vidjeli, utakmica koja je zadovoljila sve ljubitelje fudbala u Foči. Nisu na kraju gledaoci štedili dlanove da pozdrave naše igrače, što odavno nije viđeno na stadionu kraj Ćehotine . Danas su to definitivno zaslužili. Bravo momci!