SUTJESKA NASTAVLJA TRIJUMFALNI NIZ

SUTJESKA – MLADOST 2:0 ( 1:0)

Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 200. Sudija: Goran Lakić (Brčko). Strijelci: Danilović u 39. i Vukadinović u 64. minutu (Sutjeska). Crveni karton: Sušić u 89. minutu (Mladost).

SUTJESKA: Petrović, Radović, Mrgud, Božović, Rašević, Đoković, Mojović (od 76. minuta Pljevaljčić), Kovač, Simić (od 46. minuta Drakul), Vukadinović, Danilović (od 82. minuta Mališ).

MLADOST: Marković, Salatić, Mrković, Goranović, Vico, Prelo, Sušić, Toholj (od 79. minuta Lozo), Komnenić, Ćeranić, Vuković (od 61. minuta Pušara).

Sada se to nikako ne može nazvati slučajnošću, Sutjeska ruši sve pred sobom. Četa trenera Miljana Radanovića danas je ostvarila četvrtu pobjedu u nizu i zasluženo savladala komšije iz Gacka sa 2:0.

Da su ozbiljni u namjeri da čitav plijen zadrže u Foči, pokazali su naši momci već u prvim minutima meča. Krenuli su agresivno, a šanse su se nizale jedna za drugom. Prvo je Mojović propustio priliku da prevari Markovića na samom početku utakmice, kada je odlično izveo slobodan udarac, ali je lopta zatresla spoljni dio mreže. Uslijedile su potom šanse Božovića, Raševića, Vukadinovića. A onda je u 39. minutu stiglo slavlje domaćih. Rašević je uputio odličan udarac sa nekih 18 metara, golman Gačana je odbio loptu, na koju je naletio Nikola Danilovića i sa 10 metara iskosa sa lijeve strane pogodio suprotni ugao Markovićeve mreže.

Gosti su nešto pokušavali u drugom poluvremenu, solidnu priliku imao je Ćeranić, ali Sutjeska je diktirala tempo i kontrolisala igru. U 64. minuta stigla je i do 2:0. Danilović je prošao po desnoj strani, pronašao Raševića na drugoj stativi, ovaj je odigrao povratnu loptu za Vukadinovića koji je sa 6,7 metara iskosa pogodio mrežu Mladosti.

Do kraja utakmice, gosti su u dva navrata preko Ćeranića pokušali smanjiti vođstvo Sutjeske, međutim, ovaj je bio neprecizan.

Možda ovo nije bio najbolje izdanje našeg tima niti igra kakvu smo navikli da gledamo od njih u poslednjih nekoliko utakmica, ali upisali su nove, važne bodove. Zasluženo! Svaka čast momci!