MAGLIĆ ISPUSTIO POBJEDU U PALAMA

STUDENT – MAGLIĆ  3:2 (19:25, 26:24, 13:25, 25:18, 18:16)

Dvorana: „Peki“. Gledalaca: 100. Sudije: Jovica Turanjanin i Bojana Novaković (I. Sarajevo).

STUDENT: Tomić, Furtula, Močević, Veselinović, Perišić, Simović, Aleksić. Igrali su još: Simić, Šuko, Čvoro.

MAGLIĆ: Vuković, Obrenović, Mališ, Boljanović, Simović, Skakavac, Mićević. Igrali su još: Matović, Jegdić, D. Vrećo, L. Vrećo, Bjelogrlić.

Malo je nedostajalo da Maglić priredi iznenađenje i iz Pala se vrati sa čitavim plijenom u rukama. Da su naši momci iskoristili set loptu u drugom setu, epilog današnjeg meča vjerovatno bi bio drugačiji. Ovako, morali su se zadovoljiti i sa bodom iz susreta sa renomiranom ekipom Studenta.

Iako su bili dosta oprezni i odmjereni u izjavama pred ovu utakmicu, odbojkaši Maglića već u prvom setu pokazali su da će i ove godine sigurno igrati zapaženu ulogu na prvoligaškoj sceni Srpske. Lakše nego što su mnogi očekivali, Fočaci su uspjeli da povedu sa 1:0.

Krenuli su dobro i u drugom setu, kontrolisali igru, došli i do set lopte – ali je nisu iskoristili. Pri rezultatu 24:23 za naš tim, zaustavljena je kontra Maglića. Trojni blok Studenta uhvatio je Simovića i poslije doigravanja, domaći su izjednačili na 1:1.

U trećem setu, naši momci pored kvaliteta pokazali su i da su jaki na psihološkom planu. Nesrećno izgubljen drugi set nije omeo našu četu, koja je zaigrala još bolje i sigurnije i protivnika zaustavila na samo 13 poena.

Uslijedio je četvrti, potom i peti set. Vidjelo se tada da Magliću mnogo nedostaje iskusni trener Ognjen Govedarica. Student je na svojoj strani imao dužu klupu i dugogodišnje iskustvo igranja Premijer lige BiH. Lako su osvojili četvrti set, a u taj-brejku i sreća je bila na njihovoj strani.

Dvije meč lopte propustili su naši momci – jednu pri rezultatu 14:12, drugu kod 16:15, što su iskusni domaći odbojkaši znalački iskoristili i poslije doigravanja stigli do velikog trijumfa.

Maglić danas nije razočarao, naprotiv. Imali su u rukama pobjedu nad apsolutnim favoritom i ispustili su je. Žal ostaje, ali ni bodom ne treba biti nezadovoljan. Tim prije kada znamo da ove godine imaju dosta problema, da su danas na Palama nastupili nekompletni i da su faktički oni još uvijek u fazi uigravanja zbog nedovoljnog broja treninga tokom priprema.