SUTJESKA SRUŠILA ŽELJEZNIČAR SA IGRAČEM MANJE

Iako su nastupili nekompletni, juniori Sutjeske danas su priredili svojevrsno iznenađenje i savladali vršnjake Željezničara rezultatom 1:0. Pobjedu našem timu donio je Miljan Pljevaljčić u 38. minutu meča.

Utakmica 11. kola Omladinske lige Bosne i Hercegovine obilovala je brojnim uzbuđenjima. Naši momci u susret su ušli maksimalno motivisani, od prvog minuta krenuli su u napad, a nagrada je stigla pred kraj poluvremena. Pljevaljčić je pogodio za 1:0 i uslijedilo je neopsivo slavlje. Nije se mogao suzdržati ni strijelac pogotka, emocije su bile prejake, pa mu je glavni sudija meča, Mirza Ćehaja iz Goražda, pokazao put u svlačionicu.

Punih 50 minuta Sutjeska je igrala sa 10 igrača, ali je uspjela da se odbrani i do kraja meča sačuva prednost. Za veliko slavlje i velika tri boda.

Kadeti su i danas pretrpili poraz. Željezničar je zasluženo slavio sa 3:1, a utješni pogodak za Fočake postigao je Bojan Lazarević.

Narednog vikenda naši mladi fudbaleri gostuju ekipi Travnika.

Za današnji trijumf, sve čestitke juniorima i njihovom treneru Mladenu Milanoviću.

SUTJESKA – ŽELJEZNIČAR 1:0 (1:0) (JUNIORI)
Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 70. Sudija: Mirza Ćehaja (Goražde). Strijelac: M. Pljevaljčić u 38. minutu (Sutjeska). Crveni karton: M. Pljevaljčić u 39. minutu (Sutjeska).
SUTJESKA: Filipović, R. Elez, K. Mališ, Božović, O. Pljevaljčić, Lazović, M. Pljevaljčić, D. Elez, Drakul, M. Mališ, Blagojević.
ŽELJEZNIČAR: Kurtanović, Džuho, Nukić (od 81. minuta Nezić), Muharemović, Plakalo (od 46. minuta Grbić), Graho, Nikšić, Rizvanović, Bibić (od 67. minuta Čvoro), Nabil (od 46. minuta Medić), Aljović (od 67. minuta Kulovac).

SUTJESKA – ŽELJEZNIČAR 1:0 (1:0) (KADETI)
Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 70. Sudija: Nermin Gabela (Goražde). Strijelci: Lazarević u 14. minutu (Sutjeska), Perić-Komšić u 3., Bojanić u 11. i Karišik u 68. minutu (Željezničar).
SUTJESKA: Radović, Pavlović, Koprivica, Kostić, Janković, Lazarević, Muminović (od 54. minuta Cvijetić), Radović, Matović, Perišić, Danilović.
ŽELJEZNIČAR: Mušija, Bojanić, Šabanadžović, Osmanković, Mujanović (od 76. minuta Islamović), Perić – Komšić, Biber (od 50. minuta Brajlović), Mehuljić, Šehić (od 75. minuta Hećo), Baričanin (od 71. minuta Radonja), Džaferović (od 66. minuta Karišik).