JAKOM ODBRANOM DO DRUGOG TRIJUMFA

SUTJESKA – PRIJEDOR 62:51 ( 16:13, 17:17, 14:13, 15:8)

Gradska dvorana u Foči. Gledalaca: 400. Sudije: Majstorović, Vukadinović i Rajak.

SUTJESKA: D. Radović, I. Radović 8, Bodiroga 13, Šolaja 9, Ostović, Kapuran, Milanović 4, Prodanović 3, S. Radović 5, Ivanović 4, Devrnja 16, Vidojević.

PRIJEDOR: Brajić, Bogičević 8, Romanić, Zlokapa 18, Stakić 6, Vuković, Radivojac 1, Marčetić 6, Majkić, N. Bilanović 7, O. Bilanović 5.

Košarkaši Sutjeske po prvi put ove sezone sinoć su se radovali na domaćem terenu. Naši momci jakom odbranom, naročito u poslednjoj četvrtini, uspjeli su da slome Prijedor i stignu do drugog trijumfa.

Četa Ljubiše Kovačevića dobro je otvorila meč. Nešto slično kao u meču protiv Borca, sve je u redovima našeg tima funkcionisalo kako se poželjeti može. Igrali su košarkaši Sutjeske staloženo, organizovano, jako u odbrani, dobro postavljali napad. To je i rezultiralo maksimalnom prednosti od 12 poena , do koje su stigli nakon trojke Šolaje i polaganja kapitena Radovića u 13. minutu – 25:13.

Ali Prijedor se nije predavao. Iskoristili su pad u igri domaćih, prednost Sutjeske se topila a kapiten gostiju Zlokapa dovodi svoj tim na samo minus tri – 33:30. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Kovačevićeva četa nije uspjela adekvatno da odgovori na postavljenu zonu Prijedora. Nije našim momcima uspijevalo da postave ni napad i to je bilo dovoljno gostima da u 22. minutu dođu do plus jedan u svoju korist – 33:34. Shvatili su brzo naši momci da je vrag odnio šalu, pa su se vratili u život i serijom od šest uzastopnih poena Ivana Radovića ponovo došli do osjetnije prednosti – 41:34. Gosti su do kraja treće dionice priprijetili preko Zlokape i Marčetića, ali nisu uspjeli i da preokrenu rezultat u svoju korist.

Poslednja dionica počela je serijom promašaja na obje strane. Skoro tri minuta igralo se bez koša, a onda je Sutjeska zaigrala agresivno u odbrani, stigla je i trojka mladog Stefana Radovića, poeni Devrnji pod košem. Gosti su loše izvodili slobodna bacanja, imali i nekoliko nerezonskih šuteva, ali su sve do dva minuta prije kraja meča imali aktivan rezultat i održavali priključak – 38. minut 55:50. Međutim, nisu imali snage za preokret, pa je Sutjeska rutinski privela meč kraju i stigla do zasluženog trijumfa.