SUTJESKA – TESLIĆ   86:52 (22:14, 21:7, 20:14, 23:17)
Gradska dvorana u Foči. Gledalaca: 500. Sudije: Komar, Mišeljić i Rajak.

SUTJESKA: D.Radović 7, I. Radović 12, Bodiroga 14, Šolaja 14, Vuković 2, Kapuran, Milanović 2, Vojvodić 9, S. Radović 2, Ivanović 12, Devrnja 10, Kalajdžić 2.
TESLIĆ: Kopić 1, Crnovčić, Ćišić 1, Marković 3, Bajić, Markočević 6, Jevtić 6, Simić, Kostadinović 11, Graček 5, Petković 7, Mlađenović 12.

Sutjeska je sinoć na domaćem terenu potpuno deklasirala ekipu Teslića u odloženoj utakmici 13. kola Prve lige RS.

Već na početku meča, vidjelo se da je samo čudo potrebno da gosti odnesu bodove iz Foče. Razlika u kvalitetu bila je evidentna, a prednost Sutjeske se povećavala iz minuta u minut. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 43:21.

U nastavku utakmice, mnogobrojna publika mogla je da uživa u predstavi koju su pripredili naši košarkaši. Iako su naspram sebe, realno, imali slabijeg rivala, Fočaci se nisu opuštali. Igrali su življe, atraktivnije, ljepše za oko, a trener Milenko Ivanović šansu je pružio svim igračima. Aplauze su pobrali mladi Dejan Radović, Milanko Kapuran, Darko Kalajdžić, Bojan Vuković.

Sutjeska je na kraju stigla do zasluženog, ubjedljivog trijumfa. Ono što raduje više od toga jeste odlična atmosfera u našem timu i to što su iskusniji igrači u poslednjim minutama meča sa klupe davali podršku juniorima koji su u tim trenucima bili na parketu.

Ne možemo a da ne napomenemo i da je strateg Teslića, Andrej Vidić, nezadovoljan arbitražom, odmah početkom drugog poluvremena, u stilu velikih trenera, povukao ekipu sa terena. Međutim, nije dugo ostao doslijedan toj odluci. Prekid je potrajao svega pet, šest minuta.

Sutjeska trenutno ima skor od 7 pobjeda i 5 poraza, a za vikend nas očekuje pravi derbi, jer u goste dolazi ekipa Bratunca. Eventualni trijumf, naš tim bi odveo u gornji dio tabele.

Na osnovu sinoć viđenog, očekuje nas dosta uspješnije košarkaško proljeće. Bravo momci!