JUNIORKE MAGLIĆA MEĐU 12 NAJBOLJIH U RS

Juniorke Maglića plasirale se među 12 najboljih u RS

U Gradskoj dvorani u Foči juče je odigran prvi krug juniorskog odbojkaškog prvenstva za djevojke, na kojem je trijumfovao domaći Maglić.

Stakorina iz Čajniča nije uspjela savladati protivnika ni u jednoj utakmici. U prvoj utakmici savladale su ih odbojkašice Hidroelektrana na Drini rezultatom 3:0, po setovima 18:25, 14:25 i 18:25. Bolju igru pokazale su  u drugoj utakmici protiv Maglića, osvojivši drugi set, rezultatom 25:20. Prvi i treći set Maglić je završio u svoju korist 25:16 i 25:22, dok je u četvrtom setu borba bila izjednačena. Maglić je iskoristio tek sedmu meč loptu i set riješio u svoju korist rezultatom 33:31, za konačnih 3:1.

Hidroelektrane na Drini Višegrad savladale su čajničku Stakorinu bez većih problema, međutim protiv domaćeg Maglića nisu imali rješenje. Domaće odbojkašice odlično je služio servis, prijem i napad na mreži. Jednom pobjedom Hidroelektrane na Drini ostvarile su svoj cilj, plasman u drugo kolo juniorskog turnira, rekao je Jovo Sarić, trener višegrađanki.

Maglić je pobjedama nad čajničkom Stakorinom od 3:1, po setovima 25:16, 20:25, 25:22 i 33:31, te pobjedom nad višegradskim Hidroelektranama na Drini 3:0, po setovima 25:19, 25:23, 25:23 obezbijedilo plasman u drugi krug.

Kapiten juniorske ekipe Maglića Andrea Slijepčević kaže da ih je izuzetno dobro služio servis  i prijem, te da su sve njene saigračice pokazale dobru igru.

Nakon Prvog kruga takmičenja, u drugi krug i među 12 najboljih ekipa plairali su se domaći Maglić i Hidroelektrane na Drini Višegrad. Drugi krug juniorskog prvenstva RS za odbojkašice igraće se početkom aprila.

Izvor: Radio Foča