SUTJESKA BOLJA OD BRATUNCA

Košarkaški derbi je opravdao očekivanja. Sutjeska je stigla do sedmog trijumfa ove sezone, jer je u subotu nakon duge i neizvijesne borbe savladala ekipu Bratunca rezultatom 63:61, u utakmici 14. kola Prve lige RS. Po četvrtina je bilo 18:9, 12:24, 12:11, 21:17.

Sutjeska je dobro otvorila meč. Jaka odbrana u reketu rezultirala je solidnom zalihom koju su naši momci stvorili nakon 10 minuta igre. Međutim, druga četvrtina donijela je dosta problema. Gosti su postavili zonu, a naš tim nije uspio adekvatno da odgovori. Nije bilo realizacije u napadu u tim trenucima, bilo je dosta faulova, domaći su brzo ušli u bonus. U 15. minutu na semaforu je stajalo 22:15, a serijom od 11:0, za dva minuta gosti prelaze i u vođstvo – 26:22.

Do kraja susreta igralo se egal, a dva minuta prije kraja meča, Sutjeska je opet imala značajniju prednost od osam poena – 58:50. Međutim, Pavlović, potom i Kovačević pogađaju za tri poena i 56 sekundi do kraja utakmice bilo je plus 5 za naš tim – 61:56.

Uslijedila je horor završnica, jer u narednom napadu kapiten Radović je nagazio liniju i lopta je pripala Bratuncu. Devrić potom pravi faul nad Bodirogom u napadu, a već u sledećem, Ivan Radović gubi loptu. Uslijedila je brza konta gostiju, poentirao je Gajić za 61:58 samo 13 sekundi do kraja meča.

U narednom napadu, Devrnja pogađa jedno od dva slobodna bacanja i djelovalo je da je plus četiri u korist Sutjeske dovoljno za trijumf. Jer, ostalo je bilo samo još devet sekundi do kraja meča. Međutim, Pavlović pogađa trojku preko ruke Devrnje i pobjednik je došao u pitanje. Gosti prave brz faul nad Bodirogom a ovaj koristi jedno slobodno bacanje za konačnih 63:61.

Najefikasniji u redovima Fočaka bili su kapiten Ivan Radović koji je upisao 21 poen, Bogoljub Devrnja sa 12, Mladen Šoloaja sa 8 te Nemanja Sladoje sa 7 postignutih poena.

Sutjeska nije odigrala kako se od nje očekivalo, ali je ipak stigla do važnog trijumfa. Bilo je dosta propusta u napadu, naročito u postavci. Dosta je bilo i izgubljenih lopti, nerezonskih faulova, a najviše problema su zadavala loše izvođena slobodna bacanja. Međutim, važna je pobjeda, a bolju partiju našeg tima očekujemo već narednog vikenda, kada košarkaši Sutjeske gostuju ekipi Teslića, koju su u pretprošlom kolu potpuno deklasirali u Foči.