KOŠARKAŠI SRUŠILI I RUDAR

SUTJESKA – RUDAR 77:59 (21:14, 19:13, 24:14, 13:18)

Gradska dvorana u Foči. Gledalaca: 500. Sudije: Mićunović (Trebinje), Rajak (Rogatica) i Knežević (I. Sarajevo).

SUTJESKA: D. Radović 12, I. Radović 21, Bodiroga 6, Šolaja 3, Vuković 2, Kapuran 3, Milanović 5, Kalajdžić, S. Radović 6, Ivanović 4, Devrnja 9, Sladoje 6.

RUDAR: Mitrović 2, Cvjetković, Tolj 14, Stojanović 2, Vučinović 4, Todorović 11, Ilić 4, Lazić 1, Milojević 6, Stevanović 15.

Košarkaši Sutjeske nastavljaju sa pobjedama. Naš tim je pružio odličnu partiju i u subotu savladao ekipu Rudara iz Ugljevika u utakmici 16. kola Prve lige Srpske.

Samo u prvih pet minuta vodila se ravnopravna borba. Nakon početnog vođstva Sutjeske Rudar uspijeva da sustigne prednost i prvi i jedini put dolazi do plus jedan u svoju korist – 9:8. Uslijedila je trojka Tomislava Milanovića, a potom i poeni Sladoja, Dejana Radovića i Ivanovića nakon prvih 10 minuta na semaforu je stajalo 21:14 u korist našeg tima.

Sutjeska je bila dominantna na parketu, a fočanska publika nije mnogo vidjela od ekipe koja je u dosadašnjem dijelu šampionata umnogome namučila dva prvoplasirana tima – Radnika i Rogaticu. Agresivna odbrana domaćih, brza igra, sa dosta kontri, atraktivnih poteza, blokada i prije svega kolektivni duh potpuno su srušili goste iz Ugljevika.

Prednost našeg tima povećavala se iz minuta u minut. U 28. minutu Fočaci su nakon trojke mladog Kapurana imali i plus 29 u svoju korist – 64:35. Trener Milenko Ivanović dosta je rotirao, šansu su dobili svi igrači, a najviše aplauza pobrali su oni najmlađi.

Naš tim je pružio jednu od najboljih partija ove sezone, a ono što nije prošlo nezapaženo jeste odlična atmosfera i pozitivan timski duh koji je prisutan u ekipi. Iz utakmice u utakmicu dobijamo neke nove, mlade igrače, koji će u budućnosti činiti okosnicu ovog tima.

Sutjeska se i dalje nalazi na četvrtoj poziciji na tabeli sa skorom od devet pobjeda i pet poraza i sve je izvjesnije da ćemo naš tim gledati i u plej-ofu, iako su mnogi na početku sumnjali u to.

Narednog vikenda, sve ljubitelje sporta u našem gradu očekuje prava košarkaška predstava, jer u goste stiže lider dosadašnjeg dijela prvenstva, bijeljinski Radnik, koji je večeras pretrpio prvi poraz ove sezone u Rogatici.

Ako naši momci budu igrali kao sinoć, sa onoliko volje, želje i energije, i lider pada u Foči!