KOŠARKAŠI DEKLASIRALI GACKO

SUTJESKA – GACKO 93:56 (25:12, 17:21, 31:7,20:16)

Gradska dvorana u Foči. Gledalaca: 400. Sudije: Radanović, Komar i Mišeljić ( svi iz Trebinja).

SUTJESKA: D. Radović 2, I. Radović 11, Bodiroga 18, Ostović 2, Kalajdžić 5, Kapuran 5, Milanović 4, Prodanović 10, S. Radović 10, Ivanović 5, Devrnja 12, Sladoje 9.

GACKO: Okiljević 6, Krstojević 2, Tunguz, Babić 10, Krtolica 30, Savić 4, Zelenović 4, Popović.

Košarkaši Sutjeske prekinuli su seriju od dva uzastopna poraza i u subotu stigli do desetog trijumfa ove sezone. Izabranici Milenka Ivanovića opravdali su ulogu favorita i u utakmici 19. kola Prve lige Srpske potpuno deklasirali ekipu Gacka u Foči.

Domaći tim dobro je otvorio meč. Prednost je rasla iz minuta u minut, da bi nakon trojke Bodiroge i četiri uzastopna poena kapitena Radovića u 16. minutu na semaforu stajalo 41:23. Uslijedio je onda pad u igri. Sutjeska je igrala čak tri minuta bez koša, a stara boljka – loše izvođenje slobodnih bacanja došla je do izražaja i ovog puta. Gačani su donekle uspjeli da anuliraju visoko vođstvo Fočaka i na poluvrijeme se otišlo sa samo plus 9 u korist domaćih – 42:33.

U trećoj četvrtini Sutjeska je pokazala svu svoju snagu. Krenuli su silovito, a poeni su se nizali jedan za drugim. Gosti su zaustavljeni na svega 7 poena u toj dionici, dok su naši košarkaši zabilježili 31. I već tada se dao naslutiti potop Gačana u Foči.

Do kraja utakmice, trener Milenko Ivanović šansu je dao svim igračima, čak i onim najmlađim. Ovi su je opravdali na pravi način i pobrali aplauze mnogobrojne publike u Gradskoj dvorani u Foči.

Zanimljivo je da su se svi igrači Sutjeske upisali u strijelce.

Košarkaše Sutjeske narednog vikenda očekuje derbi meč 20. kola Prve lige Srpske protiv ekipe Prijedora na njihovom terenu.