KOŠARKAŠI SUTJESKE U PRETPOSLEDNJEM KOLU PRETRPILI PORAZ U UGLJEVIKU, IAKO SU IMALI NAPAD ZA POBJEDU

UMALO TRIJUMF

RUDAR – SUTJESKA 95:91 (28:27, 22:11, 15:29, 29:23)

Malo je večeras falilo da košarkaši Sutjeske zadaju prvi poraz Rudaru u Ugljeviku u ovoj polusezoni. Četiri sekunde prije kraja meča, pri rezultatu 93:91, naši momci imali su napad za izjednačenje ili pobjedu. Međutim, mladi Vladimir Mitrović se zbunio, loše izveo aut, i poslije brzog faula koji su Fočaci napravili, Rudar je sa linije slobodnih bacanja došao do konačnih – 95:91.

Iako su na poluvremenu domaći imali plus 11, Sutjeska je u trećoj četvrtini krenula silovito i uspjela da preokrene rezultat u svoju korist. U 28. minutu, izabranici trenera Kovačevića imali su 11 više – 66:55 za naš tim. Šansa je pružena mladim igračima, zapaženu minutažu imali su Mitrović i Radović. Međutim, najveći problem za naš tim bile su lične greške centara – već početkom drugog poluvremena Milanović i Sladoje su imali po četiri faula. Morao je tada strateg Sutjeske kombinovati zonu, što su gosti znalački iskoristili i spuštali loptu pod koš. Večeras nezaustavljivi centar Rudara, Kovačević  briljirao je pod košem i ubacio 33 poena.

Što se tiče našeg tima, najefikasniji je bio Živanović sa 31, Bodiroga sa 18, kapiten Radović i Mitrović su postigli po 14 poena, Sladoje i Stefan Radović po 6, dok je Milanović dao 2 poena.

Jesu izgubili, ali se naši momci nikako nisu obrukali na teškom gostovanju u Ugljeviku. Pokazali su, da i bez „stranaca“, oslonjeni samo na domaće snage, mogu da postižu rezultate i pruže dobru igru. Večerašnja utakmica ulijeva optimizam za naredne sezone, jer fočanska košarka ipak ima kvaliteta i snage za dobre rezultate. I pored poraza, treba čestitati momcima na dobroj partiji, jer je jako malo falilo da se u Foču vrate sa dva boda.