Odbojkašima Maglića pripao derbi kola na Palama, sledeći vikend dva derbija u Foči

Odbojkašice i odbojkaši Maglića juče se svoje utakmice u okviru drugog kola Prve lige RS igrali na Palama protiv domaćina odbojkaškog kluba Jahorina.

Od 16h prve su igrale djevojke i nakon prvog seta koje su naše odbojkašice lagano riješile u svoju korist (25:16) ništa nije naslućivalo na neizvjesniju borbu. Međutim, tada se bude izabranice trenera Tadića I naredna dva seta riješavaju u svoju korist za preokret u setovima. Da ipak ne bude iznenađenja pobrinule su se naše djevojke koje naredna dva seta riješavaju u svoju korist i tako veći dio plijena odnose u Foču. Konačan rezultat 3-2 za Maglić.

Od 19h igrao se derbi kola Prve lige Republike Srpske za muškarce, u kojem su se sastali domaći OK “Jahorina” i gostujući tim OK “Maglić”. Naši odbojkaši su svjesno prepustili ulogu favorita Paljanima, svjesni njihovog dugogodišnjeg premijerligaškog iskustva. I sve je na početku bilo baš tako, Paljani i lakše nego što se očekivalo stižu do vođstva od 1-0 (25:15). Međutim, od drugog seta skroz drugačija slika na terenu. Izabranici trenera Govedarice igrali su kao u transu, svaka linija tima je besprekorno odrađivala svoj dio posla tako da naredna tri seta ni u jednom trenutku nisu imala znak pitanja ko će biti njihov pobjednik. Konačnih 3-1 za Maglić, po setovima 15:25, 25:19, 25:18, 25:20 za veliku pobjedu naših odbojkaša koji nakon dva odigrana kola imaju maksimalnih 6 bodova.

Sljedeći vikend dvostruki derbi u Foči

Već za vikend igraju se mečevi trećeg kola u obje konkurencije. Još nije određen tačan termin, ali bi se utakmice najvjerovatnije trebale igrati u petak, o čemu ćete biti blagovremeno obavješteni.

U Foči je dupli program, odbojkašice dočekuju ekipu OK “He na Drini” iz Višegrada koja je do prošle sezone bila standardni član Premijer lige BiH.

Muškarcima u goste dolazi najtrofejniji odbojkašku klub Republike Srpske, ekipa Modriča Optime koja je takođe do prošle sezone bila stalni učesnik Premijer lige BiH.

Tako, sportski, isplanirajte svoje obaveze, nađite vremena da dođete u dvoranu, ovog vikenda najbolji mečevi Prve lige Republike Srpske u obje konkurencije igraće se u Foči.