KK SUtjeska

Sutjeska (Foča) – Slavija (Istočno Sarajevo) 63:51 (15:9; 10:8; 19:21; 19:13)

SUTJESKA: Radović Ivan 20, Sladoje Nemanja 16, Radović Dejan 3, Bodiroga Goran 6, Kapuran Milanko 5, Prodanović Aleksandar 2, Radović Stefan 9, Savić Đorđe 2, Vuković Bojan 0, Vojvodić Dragutin 0, Kalajdžić Darko 0, Milanović Tomislav 0.

SLAVIJA: Miloš Šušic 4, Nemanja Simeunović 2, Savo Macan 0, Dejan Vučković 8, Mladen Pavlović 7, Aleksa Bošković 0, Aleksandar Ašanin 8, Luka Damjanović 0, Aleksandar Crnogorac 22, Filip Negovanović 0, Siniša Vasković 0, Boban Pinić 0

U trećem kolu prvenstva Republike Srpske, košarkaši „Sutjeske” na svom terenu dočekali su ekipu „Slavije” iz Istočnog Sarajeva. Ovo je bila veoma važna utakmica za obje ekipe, našem timu da što prije zaboravi poraz u Zvorniku, a ekipi „Slavije” da poslije dva početna poraza pokaže da može da igra u prvoligaškom društvu.

Možda baš zbog važnosti utakmice, u prvom poluvremenu viđena je veoma slaba igra na obje strane. To najbolje pokazuje i rezultat. Na kraju prve četvrtine bilo je 15:9 za domaću ekipu, koja je za nijansu bila bolja od „Slavije” u fazi napada.

Gdje su stali u prvoj četvrtini, tu su nastavili i u drugoj, uz veliki broj izgubljenih lopti, dosta neorganizovanih napada i promašenih zicera na obje strane. Ipak, pri rezultatu 19-17 (2 min do kraja prvog poluvremena) „Sutjeska” na krilima kapitena Radovića pravi seriju 6-0 i na odmor odlazi sa vođstvom 25-17.

U drugom poluvremenu viđena je za nijansu bolja i interesantnija košarka, prije svega u napadu. Kod gostujuće ekipe razigrao se centar Crnogorac i na krilima njegove dobre igre, „Slavija” pravi seriju 7-0 i vraća se rezultatski u meč (25-24). Do kraja treće četvrtine viđena je izjednačena igra, a rezultat na kraju trećeg perioda je bio 44:38 za „Sutjesku”.

Početkom četvrte četvrtine košarkaši „Sutjeske” izašli su na teren sa namjerom da konačno riješe utakmicu i velikom serijom 11-0 odlaze na plus 15 (53-38). U tom periodu igre, naši momci trojkama Stefana Radovića, poenima kapitena Ivana Radovića i centra Nemanje Sladoja prave veliku seriju i prednost koju ekipa „Slavije” do kraja nije uspjela da stigne. Konačan rezultat utakmice bio je 63:51.

Prije svega želio bih da čestitam svojoj ekipi na pobjedi. Uloga favorita i važnost meča kao da je okovala moje igrače koji nisu ušli u utakmicu onako kako smo se dogovorili i pripremali. Veliki broj grešaka u napadu, nedovoljna koncentracija u odbrani su doveli do toga da utakmica ode u nekom drugom smjeru koji mi nismo očekivali. Ipak u drugom poluvremenu smo se trgli i zaigrali onako kako znamo i što je najvažnije pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Ovo je jako mlada ekipa i normalno je da dolazi do velikih oscilacija u igri, ali sam siguran da ćemo na treninzima raditi jako i da ćemo u nastavku prvenstva igrati sve bolje i bolje. Ono što me posebno raduje u ova tri kola je podatak da smo primali 57 koševa po meču i to je nešto na čemu insistiramo od kad smo počeli sa trenizima. Kada igramo na tom nivou u odbrani imamo šansu da pobjedimo svaku ekipu u ligi. Zahvalio bih se publici koja je došla u velikom broju i bila vjetar u leđa. Za vikend nas očekuje gostovanje ekipi Prijedora koja je napravila ekipu za sam vrh tabele i sigurno je da nas očekuje teška utakmica. Ali ja vjerujem u ove momke i nadam se da ćemo kroz treninge ove sedmice spremni dočekati gostovanje u Prijedoru, izjavio je trener Ivanović.

Na kraju, može se reći zaslužena pobjeda mlade ekipe „Sutjeske” koja poslije tri kola ima dvije pobjede i jedan poraz. U sljedećem kolu naši košarkaši gostuju veoma nezgodnoj ekipi Prijedora, ali smo sigurni da će ekipa trenera Milenka Ivanovića imati šta da pokaže i na toj utakmici.

Izvor: kksutjeskafoca.com