KK SUTJESKA - KK PRIJEDOR  85:83 (7:19, 19:6, 29:24, 16:22, 14:12)

Sportska dvorana u Foči. Gledalaca: 600. Sudije: Đurić, Stojančević i Rajak.

SUTJESKA: Kapuran, I.Radović 23, Bodiroga 17, Živanović 12, Milanović 2, Mitrović 4, Biloš 13, Sladoje 4, S.Radović, Vojvodić, Vujadin, Petrov 9.

PRIJEDOR: Zlokapa 19, Stanić 9, Radivojac 1, Topolović 2, Dražić 11, Jovičić 19, Golubović 22.

Košarkaši Sutjeske večeras su u Gradskoj sportskoj dvorani savladali ekipu Prijedora poslije produžetka.

Bilo je ovo jedno od najlošijih izdanja domaćina ove sezone. Izabranicima trenera Ljubiše Kovačevića malo je šta polazilo za rukom. Izuzetno loš procenat šuta, jako loša odbrana i igra pod košem umalo su koštali pobjede naše momke.

Gosti su u se na samom početku bolje snašli i poslije prve četvrtine stvorili osjetnu prednost od 12 poena razlike. U drugoj četvrtini domaćini se "vraćaju u život", najviše zahvaljujući Bodirogi, te na poluvrijeme odlaze sa pola koša prednosti.

Prvu veću prednost naši košarkasi imali su sredinom treće četvrtine (37:31), da bi momci trenera Palalića sa dvije uzastopne trojke Golubovića stigli do izjednačenja - 37:37.

Nakon toga, budi se i do tada uspavani kapiten Sutjeske Ivan Radović i sa nekoliko uzastopnih poena odvodi domaćina na plus 6 na kraju treće četvrtine - 55:49.

U četvrtoj četvrtini budi se i publika, igra se koš za koš. Na dva minuta do kraja, gosti stižu do prednosti od 5 poena razlike. Živanović pogadja za tri poena, gosti propuštaju da realizuju napad, kapiten Radović ulazi pod koš i poentira za izjednačenje - 71:71.

U poslednjim sekundama Prijedorčani preko Jovičića uspijevaju pogoditi iz "odbojke", međutim, uz diskutabilnu odluku sudija koš se poništava i - igraju se još pet minuta.

U produžetku domaći dolaze u prednost zahvaljujući poenima mladog Mitrovića i Biloša.

Ruku na srce, ne bi bilo nezasluženo i da su gosti otišli kući sa dva boda na svom kontu.