ODBOJKAŠICE SUTJESKE MAKSIMALNIM REZULTATOM SAVLADALE GOŠĆE IZ ČAJNIČA U OKVIRU 13.KOLA DRUGE LIGE RS – ISTOK

FOČANKE RUŠE BEZ PARDONA

SUTJESKA – STAKORINA  3:0 (25:17, 25:12, 25:14)

Odbojkašice Sutjeske nastavljaju da dominiraju. Najbolje, kada im je i najvažnije, naše djevojke su zabilježile važnu pobjedu nad ekipom Stakorine maksimalnim rezultatom od 3:0.

U meču koji je trajao nešto više od sat vremena, trijumf naših djevojaka ni u jednom trenutku nije dolazio u pitanje. Slabe karike gotovo i da nije bilo. Jedino što su gošće uspjele da urade bilo je da početkom trećeg seta dođu do prednosti  od 8:5. Međutim,preko danas sjajne Maje Mašić,naše djevojke osvajaju pet uzastopnih poena i dolaze do plus dva (8:10), čime su sve nade Čajničanki da će osvojiti bar jedan set bile raspršene. Poslednji, pobjednički poen našoj ekipi donijela je Milica Vuković.

Fočanke su ponovo demonstrirale dobru igru i jak kolektivni duh koji im je jedan od glavnih aduta na svakoj utakmici. Pored standardno dobrih Mašićeve i Vukovićeve, treba spomenuti i odličnu igru srednjaka – Bodiroge i Perišićeve, koje su dale veliki doprinos današnjoj pobjedi.

Nakon ovog važnog trijumfa sa maksimalnih 3:0, baraž za Prvu ligu RS je na dohvat ruke. Sutjesci bi sad odgovarala i pobjeda Han Pijeska nad Kalinovikom sa 3:2 u poslednjem kolu, kako bi nastavile borbu za plasman u elitno društvo iduće godine.

Za ono što su danas pokazale publici u sportskoj dvorani i za trijumf koji su zabilježile – svaka čast djevojke!