KOŠARKAŠI SUTJESKE PRUŽILI MNOGO BOLJU PARTIJU I SAVLADALI FENIKS U OKVIRU 19. KOLA PRVE LIGE RS

SUTJESKA – FENIKS  79:68 (21:12, 21:11, 19:24, 18:21)

Gradska dvorana u Foči. Gledalaca: 500. Sudije: Komar, Mišeljić i Stanić.

SUTJESKA: Kapuran 1, I.Radović 11, Bodiroga 9, Živanović 21, Milanović 4, Mitrović 3, Biloš 13, Sladoje 8, S. Radović 5, Vojvodić, Petrov 4.

FENIKS: Ninković 2, Jokić 2, Tabaković 1, Stanišić 13, Milidrag 15, Gordić 6, Čubrilović 10, Furtula 19.

Feniks nije uspio da iznenadi u Foči! Naši košarkaši večeras su pružili dosta bolju partiju i savladali Paljane u meču 19.kola Prve lige RS.

Krenuli su momci trenera Kovačevića silovito. Preko večeras izuzetno raspoloženog Stefana Živanovića, prednost je rasla iz minuta u minut. Kritike su izgleda urodile plodom, pa je i odbrana djelovala dosta sigurnije u prvom poluvremenu. Dobra igra Sutjeske krunisana je i najvećom prednosti od plus 19 (42:23) sa kojom su otišli na odmor.

U drugom poluvremenu, došlo je do opuštanja u redovima Fočaka. Trener Ljubiša Kovačević dosta je rotirao, nastojeći da pruži šansu svim igračima sa klupe, s obzirom da je ovo bila utakmica bez rezultatskog značaja za naš tim. Igrači Feniksa iskoristili su pad koncentracije naše ekipe i postepeno smanjivali prednost ,najviše zahvaljujući Milidragu i Furtuli. Neizvjesna završnica je ipak izostala. Naši momci čvrsto su čuvali prednost stečenu u prvih 20 minuta i bodovi su ostali u Foči.

Pored  odličnog Živanovića koji je postigao 21 poen, treba napomenuti i dosta dobro izdanje Biloša, kao i solidnu partiju kapitena Radovića za našu ekipu. Kod gostiju, bolji od ostalih bili su već pomenuti Milidrag i Furtula.

I da ne bude da stalno ih stalno kritikujemo – Sutjeska je večeras pružila dosta bolju partiju od onih u prošlim utakmicama. Da bude sve bolje, da bude što više dobrih igara. Bravo momci!