FUDBALERI SUTJESKE DOŽIVJELI MINIMALNI PORAZ NA GOSTOVANJU U VELIKOJ OBARSKOJ

JEDNA GREŠKA KOŠTALA BODOVA

MLADOST – SUTJESKA 1:0 (0:0)

Stadion u Velikoj Obarskoj. Gledalaca: 150.Sudija: Miloš Gigović. Strijelac: Vasić u 56. minutu (Mladost)

MLADOST: Tripić, Jeftić, Todorović, Kristić, Krezović, Pešić, Đurić, Mazić, Vasić, Trifković, Komarčević.

SUTJESKA: Matović, Tica, Simić, Mitrović, D. Drakul, N. Drakul, Mojović (od 68. minuta R.Radović), Tadić, Šuka, Muminović, R. Drakul.

Sutjeska je dala sve od sebe i nije razočarala. Naši fudbaleri pretrpili su minimalni poraz u Velikoj Obarskoj, u utakmici 16. kola Prve lige RS.

Jedna greška u 56. minutu i golman Matović je morao vaditi loptu iz mreže. Šteta, jer su naši momci protiv favorita pružili izuzetno dobru partiju, po jako lošim uslovima za igru (jak vjetar).

Već na samom startu pokazalo se da Fočaci nisu došli u Semberiju sa bijelom zastavom. U 10. minutu, naši momci imaju prvu priliku. Mojović izvodi korner sa desne strane, odbrana Mladosti odbija loptu do Simića koji šutira pravo u domaćeg golmana. Pet minuta kasnije, protivnik iz slobodnog udarca pogađa stativu. Još jedna prilika za Sutjesku bila je u 30. minutu, poslije slobodnog udarca jako dobrog Simića. Međutim, golman Tripić bio je na pravom mjestu i lopta je završila u njegovom rukama. Poslije prvih 45 minuta igre mreže su ostale mirne.

Na početku drugog poluvremena – naša greška koja nas je, ispostavilo se, koštala bodova. Mladost je napadala po desnoj strani, lopta je završila u šesnaestercu. Mitrović odbija loptu koju prima Vasić i prosleđuje je u u suprotni ugao naše mreže sa oko 12 metara – 1:0 za domaće. Poslije primljenog pogotka, Fočaci se nisu predali. Nastavili su agresivno, pritisli protivnika, napadali sa svih strana, ali je čvrsta odbrana Mladosti spriječila da se dođe do izjednačujućeg gola. Dominacija u poslednjih 30 minuta, donijela je ozbiljniju priliku Sutjesci u samoj završnici.  Korner sa lijeve strane izvodi Simić, protivnički golman boksuje u Tadića, koji šutira pravo u igrača. I time je sve bilo riješeno.

Momci trenera Nestorovića su pružili odličnu partiju u Obarskoj i ne bi bilo nesazluženo da su kući donijeli bar jedan bod. Svi su dali maksimum, treba istaći pravu kapitensku igru Nemanje Drakula koji je izgarao na terenu, ali i sve ostale fudbalere koji su igrom i zalaganjem na ovom meču pokazali da za Fočake dolaze mnogo bolji dani. I pored minimalnog poraza – bravo za naše fudbalere!