HEO – SUTJESKA  77:65  (17:18, 24:12, 23:22, 13:13)

Gradska dvorana u Bileći. Gledalaca: 700. Sudije: Zečević, Petković i Rajak.

HEO: Radmilović  2, S. Vuković 12, Negovanović 14, M. Vuković 11, Ivković 2, Radulović, Tabaković, Peković 15, Savić 12, Bratić 2, Kuljić 7, Fimić.

SUTJESKA: D. Radović, I. Radović 16, Bodiroga 8, Šolaja 5, Vidojević, Kapuran, Milanović, Sekicki 16, S. Radović, Radak 2, Devrnja 13, Živanović 5.

HEO nije pao, bodovi su sinoć ostali u Bileći. Zanimljiva košarkaška predstava dvije najbolje ekipe Srpske, u kojoj su se domaći  bolje snašli i uspjeli da dođu do trijumfa. I to onog željenog, sa više od 11 razlike. Sve nade Sutjeske da se možda ipak mogu dočepati čelne pozicije pred plej-of ukoliko Borac porazi Bilećane na domaćem terenu, razvejao je Kuljić polaganjem u poslednjim sekundama meča. 12 poena razlike, koje ekipi HEA daju prvu poziciju pred doigravanje i uz eventualni kiks.

Šta je odlučilo pobjednika? Bolji skok, naročito onaj defanzivni. Bilećani su uspjeli u par navrata da se dočepaju lopte nakon promašaja i izbore čak tri napada za redom. Kapiten domaćih, Siniša Vuković, carevao je pod košem, zadavao velike probleme našim centrima. HEO je bolje išao šut, naročito u drugoj i trećoj dionici. Gotovo preslikano, primila je Sutjeska nekoliko trojki iz kornera, što svojim greškama (igrači ostajali sami na šutu), što zbog fortune koja je ipak bila uz domaće sinoć (pogađali i preko ruke).

Ne možemo im ništa prIgovoriti, zaista su se trudili i ginuli na parketu. Međutim, sinoć se nije dalo. Željeli su pobjedu, imali su HEO u šaci, put ka trijumfu u dva, tri navrata bio je širom otvoren. A nudili su im ga domaćini na tacni loše izvođenim slobodnim bacanjima. Međutim, ono što je najjača odlika Sutjeske, šut za tri poena, sinoć je slabo služio. Falili su i poeni Živanovića koji je odlično čuvan od strane protivnika.

Šta još reći o utakmici? Igralo se egal do 13. minuta kada domaći prvi put stižu do osjetljivije prednosti nakon trojke Savića (31:22). Rotirao je tada dosta trener Kovačević, Radak i Živanović uletili su u problem sa faulovima. Približili su se naši momci na 31:27, međutim, stigle su već pomenute trojke iz kornera i HEO na odmor odlazi sa plus 11 – 41:30.

Drugo poluvrijeme otvorili su domaći, izvan 6,75 pogađao je Negovanović. Imali su i plus 16 (46:30 u 22. minutu).Borila se Sutjeska, probudio se i Bojan Sekicki, koji je uz kapitena Ivana Radovića i Bogoljuba Devrnju sinoć bio najefikasniji u našim redovima. Dva minuta prije kraja treće dionice, približili su se naši momci na minus pet (55:50),  ali to je bilo sve. Stigle su nove trojke, novi skokovi HEA i dva boda su ostala u Bileći.

Nema se šta zamjeriti našim momcima. Pokazali su ogromnu želju i borbenost. Istina, ispoljili i svoje dobro znane stare slabosti u napadu,  ali sinoć definitivno nije bilo njihovo veče. HEO se nije pokazao kao nepobjediv, naprotiv. Sinoć su odigrali iskusnije i ipak imali i više sreće. Naš tim se nije pokazao kao slabiji. Ako se moralo izgubiti od Bilećana, bolje da je to bilo sada, nego kada krene plej-of. Po svemu viđenom u Hercegovini sinoć, biće to i više nego zanimljiva i ravnopravna borba za prvaka Srpske